mach3 step per hız ayarı

İşte o , ilk planda sürücü sonra motor ile alakalı.
Sürücü dinamiğinin yüksek olması gerekiyor yani olabildiğince yüksek gerilimle beslenebilir olmalı .
İş dönüp dolaşıp " duygusallığa " dayanıyor.

Benim "duygusallığım" ile bu sürücülerin "duygusallığı" bir gün buluşacak amma bakalım ne zaman...

Bu arada elimde
2 adet
3 eksen TB6600 3 eksen
170 TL /adet

ve
1 adet TB6600 4 eksen LPT kart var ilgilenen olursa satacağım.
225 TL/adet

TB MB 220V beslemeli kallevi 5 sürücü alacam uğraşmıycam bunlarla...

5 eksen kontrol kartıda var...

Teşekkürler kazım bey kernel hızı 100Khz yaptım artış oldu.peki 100Khz üstüne çıkma şansımız yok galiba ? Birde sistemi deneme şansım olmadı bilgisayarın kaldırıp kaldırmadığı nasıl anlarız test prog var mıdır?.Konu içinde konu Elimde 20/5 vidalı mil var misal bununla hızı 20m/dk. olsun istiyorum. 360/1,8 derece=200 bu değeride hatveye böldüğümde 200/5=40 x 16 (microstep)640 bu rakam steps per kernel 100Khz seçtim velocity max.9300 yani 9,3m/dk. veriyor ama 20m/dk. lazım burada yine tıkandım

dakikada 20metre ciddi bir rakam yani vidalı millerle bu rakamlara ulaşılır mı bilmem kazım abi daha iyi bilir.

dakikada 20metre ciddi bir rakam yani vidalı millerle bu rakamlara ulaşılır mı bilmem kazım abi daha iyi bilir.

Bir dik işleme merkezinde 30/10 vidalı mil ile uçuş hızı 40m/dk kesme hızı 10m/dk değeri veriyordu.Tamam 20/5 ile zor olabilir ama ben mantığını anlamaya çalışıyorum

boşta 40m keserken 10m iyiymiş

bence o makinenin motorlarını sürücüsünü falan bilmek lazım.

Vidanın hatvesini arttır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…