Matlab Hakkında

gokay147

Üye
Merhaba arkadaşlar, öncelikle ben hacettepe üniversitesi 2. sınıfa geçmiş elektrik elektronik mühendisi adayıyım sizlere bir sorum olacak ; biliyorsunuz ki matlab bizim gibi mühdler ve mühd adayları için vazgeçilmez programlardan biri zaten bunu hocalarımız da söylüyorlar, size sorum şu ki; matlab eğitimi bizde verilmeyecekmiş kendimz bi şeklde öğrenecekmişk, szce bunu nasıl öğrenmeliyim internetten ordan burdan bulduğm kaynaklar yeterli olur mu yoksa kursuna falan mı gitmeliyim ?
tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler ...

Ah keşke 2.sınıfta başlasaydım şu MATLAB olayına. Veri toplama konusuna daha hakim olmak isterdim. Doğru yoldasın arkadaşım, ben son sınıfa geçiyorum, keşke daha önce başlasaydım diyorum. Matlab derin bir konu, çok alanlı. Kendinde uğraşabilirsin ama takıldığın noktalar çok olacaktır. Figes'in eğitimlerine katılmanı öneririm.

figeisn eğitimleri hmm tamam bi araştırayım teşekkür ederim

erken baslamak önemli tabide nrden tuttunsan basarırısın

ankaradayım ben ankarada önerebileceğinz yerler var mı kurs için ?

ya bu matlabı akdemisyenlerden başka kim kullanıyor
piyasda bi tane bilen adam yok
bence dünyada akademisyenlerden başka bilen yok matlabı

Kursa gitmeyin hem pahalı hem gereksiz,internette eğitim videoları mevcut oradan yararlanın,bir tane kitap alın oradaki örnekleri yapın.

önce ktap alıp deneyeyim o zaman internetten videolar falan uğraşayım umarım zor olmaz

Bende 2.sınıfa geçtim. 1.sınıfta C++ ve matlab gösterildi. Matlab paket program olduğu için C++ a daha fazla önem verdi hocamız. Her ikiside bence kolay. uafk bi konu anlatımı ve üzerine örnek inceledikten sonra aynı konuda farklı bir örnekle uğraşman programı öğrenmeni çok kolaylaştırır...

Matlab geniş bir derya. Makine mühendisleri de istatistikçiler de ekonomistler de kullanıyor. Sen sadece senin işine yarayan kısımları öğrenmelisin. Elektrik-elektronik mühendisi olacağın için sana en fazla işaret işleme simülasyonları veya simulinkte devre veya sistem simülasyonları için lazım olur Matlab. O da akademisyen olursan ya da ciddi bir ARGE biriminde çalışırsan...
Matlabı muhtemelen proje ödevlerinde kullanacaksın. Kullana kullana öğrenmek en iyi metod.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…