matlab simulink

M2hendis

Üye
merhabalar,ben güç elektroniği uygulamaları dersinde matlab simulink uygulamaları yapacağım.Konularım yarım köprü evirici ve sabit d.a akımlı üç fazlı tristörlü çevirici.Aslında yapmam gereken bir sürü devre var hazır devrelerin olduğu bir site önerebilirseniz çok sevinirim.

ugur arifoglu matlap kitabini almani tavsiye ederim universitede hocamdir kendisi simulink ogrenmek istiyorsan yararli olacaktir ayrica devrelerde icerisinde uygulama olarak vardir sanirim internet sitesinde de kitaplarindaki uygulamalar mevcuttur

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

teşekkürler,ekstra bir kaynak daha varsa önerebilir misiniz.

Bynum yeterli gelecegine eminim Su an dersteyiz hocaylada sakaryadaysaniz dersine gelin daha yararli

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

merhabalar,Ls'li ve sabit d.a'lı 3 fazlı evirici devresinin ve tek fazlı tam köprü eviricinin matlab simulink uygulaması lazım yardımcı olabilir misiniz ?

Merhabalar,tek fazlı doğrultucu devresinde simulinkte pulse generatörü olarak ne kullanmalıyım elinde çalışan bir devresi olan varsa yardımcı olabilir mi çok önemli

Merhaba
Yaptığın şemanın resmini koyarsan yardımcı olabilirim

merhaba,bu devrem 3 fazlı ben tek faz yapmak istiyorum tek faz yapınca da hangi pulse jeneratörünü kullanıcağımı bilemedim.

Bide bu devrenin çalışmama sebebi nedir sizce kırmızılıklar gitmiyor çalışması için ne yapabilirim.Bu 3 fazlı evirici devresi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…