MERDİVEN OTOMATİĞİ

aksoylar

Üye
Arkadaşlar, merdiven otomatiğinin anahtarına basıldığında, lambalar hafiften yanıp, anında geri sönüyor, bu tüm anahtarlar için geçerli...fakat dikkat ettim, röle çekip, süresi dolduğunda, devreden çıkıyor, sıkıntı ne olabilir...rölenin kontakları nı sildim, düzeldi gibi oldu, fakat iki defadan sonra tekrar aynı sıkıntı...tafsiyeniz nedir...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yenisini alıp takman matıklı büyük ihtimal merdiven otomatiğinde olabilir yada bir temassızlıkta olabilir klemensleri gevşemil olabilir

soguk lehım klemens gevseklıgı olabılır bence yenısını tak yoksa ugrastırır senı

m.otomatiğinin yenisi ile (nade) değiştir eğer lamba sayısı fazla ise kontaktör bağla

Yenisine dene sorununun merdiven otomatiğinden olma ihtimali yüksek ya da merdiven otomatiğinin çıkışına sadece bir lamba takarak dene bakalım ne olacak

artık sensörlü lambalar moda merdiven otomatiği ile uğraşma

Her ne kadar yenisini takmak en basit çözüm olsada, röleyi değiştirerek denemeni tavsiye ederim. Soğuk lehim problemi gibi gelmedi bana. en garantisi elekronik bilgin varsa devre elemanlarını ölç derim...
Saygılarımla...

MRB lanbalar söndügünde role halan daha cekilimi kalıyor

benim basıma gelmişti mer. otomatiği içindeki röleden 12 veya 24 röle vardı içinde degiştirmiştim düzeldi.size önerim röle veya mer.otomatiğini değiştirirseniz,1 adet kontaktör de kullanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…