merdiven aydınlatması yardım...

canj23

Üye
arkadaşlar hayırlı ramazanlar bir sorum olucak allta linkini verdiğim aydınlatma sistemini yapmak istiyorum.kendim elektrikçiyim malum bu işi elektrik role zaman rolesi vs ile yapmak epey bi maliyetli oluyor ben bunu elektronik olarak çok daha ucuza mal edebilirim diye düşünüyorum fakat elektronik bilgimde kısıtlı yardımcı olucak arkadaşlara şimdidden tşk. ediyorumm...

Adım Takip Sistemli Merdiven - YouTube

Yauv daha ne çıkartacaklar.. kimlerin aklına geliyo böyle şeyler..

Cevapları bende merakla bekliyorum. Hareket algışayıcı sensör ve süra ayarlayan bir timer var büyük ihtimal ancak detaylı bilgim yok. kafa patlatmak lazım detaylı bilgisi olan belki paylaşır..

Kıçıkırık merdiven aydınlatması için emek harcamaya değmez sensörü lambalar yeter tanesi 15tl. Ayrıca çok aptalca birşey sırf şekil başka yararı yok

Kıçıkırık merdiven aydınlatması için emek harcamaya değmez sensörü lambalar yeter tanesi 15tl. Ayrıca çok aptalca birşey sırf şekil başka yararı yok
aynen katılıyorum. tabi merdiven 100 -200 basamak gibi ise videodaki gibi bir sistem tasarruflu olabilir.

evet bir sensor ve timer vardır bencede. aman a olaki merdivenin ortalarında muhabbete tutulmayın kalırız karanlıkta

aynen katılıyorum. tabi merdiven 100 -200 basamak gibi ise videodaki gibi bir sistem tasarruflu olabilir.

Abi 100 basamaklı bir merdiven için her basamağa sensör ve timer devresi astarı yüzünden pahalıya maal olup zarar yazar o iş.. Battık battık..

Abi 100 basamaklı bir merdiven için her basamağa sensör ve timer devresi astarı yüzünden pahalıya maal olup zarar yazar o iş.. Battık battık..

bi başa bi sona yeter yaw . diğerlerinide normal bir insanın merdiven cıkıs iniş hızına göre ayarlıcaz. her basamaga sensör takılır mı sabancımıyız biz

bi başa bi sona yeter yaw . diğerlerinide normal bir insanın merdiven cıkıs iniş hızına göre ayarlıcaz. her basamaga sensör takılır mı sabancımıyız biz

Öbür türlü basamakta herhangi bir nedenden dolayı bekleme yapılırsa ışık senden önce yürüyüp gidecektir. sen olduğun yerde karanlıkta kalırsın. ben o açıdan düşündüm. Yoksa dediğin gibi bi başa birde sona konulursa iniş yada çıkış için tetiklemeye yeterli olacaktır. ancak herhangi bir basamakta durulursa ışık kendisi yürüyüp gidecektir. Durulmadığı düşünülürse o zaman sorun yok..

merhaba sistem güzel ama malıyetlı kendını amortı edermı orası açik sistemdeki sensor arabaların kirmizi işikta geçtığı an devreye gıren sistemle aynı mantık başka turlu olmaz adam basamakta bekledığınde sonmemesı gerekır arkadaş bunu yaptırmayı duşunuyor sanırım bir tane için kimse kafa yormaz ama proje olarak teklif gelır bu iş için o zaman işler değişir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…