Mesleğinizin Nefret Ettiğiniz Yanı?

Tüccarlık teknik adamlara göre değil.

bende usta makine çalışmıyo diye arıza varmış gibi çağırıpta düğmesine basınca makinenin çalıştığı an operatör bön bön bakmasından sonra yemin ederek olayın suçunu kabul etmemesinden nefret ediyorum.

Yener arkadaşımızın söylediği gibi bende özel sektörde çalışıyorum.mesleğimi çok seviyorum ama bu işten anlamayan bir amiriniz varsa benim gibi, mesleğin herşeyinden nefret ettiriyor.

en güzeli gidersin makınanın basına açarsın panonun kapağını hemen arızayı yaparsn ve adamın işi geri kalamsın diye hemen arızasını halledersin çalıştırısın makınayı panonun kapağını kapatırken biri gelir yanına hepsi bumuydu usta der ben de yapardım keske gelmeseydiniz der ve insanı dinden imandan
çıkartır....

korniş takmak kolay yaa biz çamaşır ipi bağlamak kadar lanet işler yapıyoruz elektrikçi buralara kadar düştü artık dedim ben de ustama

İş pozisyonunun sezonluk olması , iş bulma sıkıntısı . Eğer serviste çalısıyorsanız işin ameleliğini yapmak zoruma gidiyor açıkçası.

Celik hasir kaynak makineleri yapan lider bir isvicreli sirkette calisiyorum. (sektörde olan bilir: Schlatter...)

Siz aylarca deliler gibi calisip olmadik makineyi calisir hale getiriyorsunuz, sonra birkac kravatlli proje yöneticisi sifatli tip "biz yaptik" diye böbürlenmiyorlar mi ifrit oluyorum.

bilmem kaçıncı kata kurulacak klimanın yerini şeklini tespit edip son olarak da fiyatını verirsiniz ok aldıktan sonra işe başlar en az 3 4 saat it gibi çalışırsınız bir bardak içme suyu bulamazsınız işi verninde nedense aklına hiç gelmez işi bitirir para ödemeye gelince bugün git yarın gel durumuna gecer yaktığınız benzin aldığınız işçiliğ gecer sabır taşı şarkısını içinizden düzden tersten defalarca okursunuz içinizden o işi verenin agzını burnunu kafasını gözünü patlatır aile efradlarını tek tek uygunsuz biçimde aklnızdan geçirirsiniz...
gecen hafta iş yaptığımız bir şirkette en az 150 kişi vardı kimin odasına klima taktıksa sorun çıkardı ben 30 senelik meslek hayatımda bir şirkette bu kadar çok nemrut kasıntı ukala sopalık sıfatını hakeden kadını bir arada görmedim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…