microişlemci ve vb6

trilian

Üye
Arkadaşlar bir pic devrem var ve bundan gelen verileri hyper terminalde kesiksiz alabiliyorum vb de de alıyorum fakat sorunum şu

picin gönderdiği verileri A1 A2 A3 A4 A5 B1 B2 B3 B4 B5 B6 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 GİBİ GÖNDERİYORUM HEPSİ GRUP HALİNDE VERİLER BEN BU VERİLERİ TEXT BOX İLE NASIL AYRI AYRI GÖSTERİRİM YANİ TEXT1.TEXT İÇİNE A İLE BAŞLAYAN SAYILAR 1 2 3 4 5 DİYE TEK TEK YAZDIRIRIM HER DEFASINDA BİR YENİ VERİ GELİNCE ÖNCEKİ SİLİNECEK YANİ
TEXT1.TEXT İÇİ 1
TEXT1.TEXT İÇİ 2
TEXT1.TEXT İÇİ 3

BURDA A,B,C GRUPLARI OLUŞTURUYOR PİCTEN BİRDEN ÇOK SÜREKLİ VERİ GÖNDERİYORUZ ARKA ARKAYA

A İLE BAŞLAYAN VERİ GELDİĞİNDE TEXT1.TEXT KUTUSUNA A HARFİ SİLİNİP SADECE SAYISI YERLEŞECEK BUNU PROGRESSBAR İLEDE YAPABİLİRİZ SEVİYE GÖSTERGESİ GİBİ

AÇIK ŞEKİLDE YAZAN OLURSA ÇOK SEVİNECEĞİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Arkadaşlar bir pic devrem var ve bundan gelen verileri hyper terminalde kesiksiz alabiliyorum vb de de alıyorum fakat sorunum şu

picin gönderdiği verileri A1 A2 A3 A4 A5 B1 B2 B3 B4 B5 B6 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 GİBİ GÖNDERİYORUM HEPSİ GRUP HALİNDE VERİLER BEN BU VERİLERİ TEXT BOX İLE NASIL AYRI AYRI GÖSTERİRİM YANİ TEXT1.TEXT İÇİNE A İLE BAŞLAYAN SAYILAR 1 2 3 4 5 DİYE TEK TEK YAZDIRIRIM HER DEFASINDA BİR YENİ VERİ GELİNCE ÖNCEKİ SİLİNECEK YANİ
TEXT1.TEXT İÇİ 1
TEXT1.TEXT İÇİ 2
TEXT1.TEXT İÇİ 3

BURDA A,B,C GRUPLARI OLUŞTURUYOR PİCTEN BİRDEN ÇOK SÜREKLİ VERİ GÖNDERİYORUZ ARKA ARKAYA

A İLE BAŞLAYAN VERİ GELDİĞİNDE TEXT1.TEXT KUTUSUNA A HARFİ SİLİNİP SADECE SAYISI YERLEŞECEK BUNU PROGRESSBAR İLEDE YAPABİLİRİZ SEVİYE GÖSTERGESİ GİBİ

AÇIK ŞEKİLDE YAZAN OLURSA ÇOK SEVİNECEĞİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

2210-SerialPort-Terminal-01_3.png

visual basic kullanabiliyorsaniz linkde acik kaynak kodlu gelistirebilecek bir program var
seriportan pic `e direk hex yada text olarak veri gonderebilirsiniz.
SerialPort (RS-232 Serial COM Port) in C# .NET - #region Coad's Code (Noah Coad)

Ekli dosyalar

• SerialPort (RS-232 Serial COM Port) in C# .NET - #region Coad's Code (Noah Coad).zip
    631 KB · Görüntüleme: 0
teşekkürler sıkıntım gönderme değilde alma onuda çözdüm
fakat söyle bir sıkıntı oldu A ile gelenleri süzdüm sonrasındaki 2karakteri aldım ama o zaman şu sıkıntı oluyor

A10 yani 2li sayı sisteminde sıkıntı yok
ama A1 -A2 - A3 - A4 veya A100 - A101 - A102 tekli ve çoklu basamak oldugunda A1 şeklinde alıyor riğht komutu ile yada A100 den 00 degerini alıyor bunu nasıl yapacam bulamadım
VERİLER A1B20A2B19A3 gibi dizili geliyor

Ekli dosyalar

• ascıı karakter kodları tablosu.zip
    10.4 KB · Görüntüleme: 0
  • BilgisayarliKontrol6.zip
    653.6 KB · Görüntüleme: 0

Forum istatistikleri

Konular
129,280
Kullanıcılar
451,707
Son üye