Mikro step motor sürme

merhabalar konuyu yanlış yere açtıysam affola.

ben bir mikro step moturu kartsız sürmek istiyorum. 3 v ve 5 v aralıgında çalışıyor.

Youtube' de bir abimiz yapmış.

ben trafo yerine bunu 5 v adaptörle yapmak istiyorum. mümkünmüdür.

ilgili youtube videosu.
step motor görseldeki gibi:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Adaptör DC veriyorsa mümkün değil temel mantık ac dede ki 50hz sinyalli pwm e benzetmek
Bu tarz şeylerle uğraşma derim mikrokontrolcü istemiyorsan 555 ile pwm üretip kartı kontrol etmelisin en temizi bence bu

Adaptör DC veriyorsa mümkün değil temel mantık ac dede ki 50hz sinyalli pwm e benzetmek
Bu tarz şeylerle uğraşma derim mikrokontrolcü istemiyorsan 555 ile pwm üretip kartı kontrol etmelisin en temizi bence bu
Tesekkur ederim dediginizi bir arastirayim

bana arduino olmadan step motor süren bir devre kart tavsiye edermisiniz.

Hazır pwm veren devreler var 555 en basit yöntem ama bence bir denetleyici ile kontrol etmek en doğrusu
aslında ben kendime bir gece lambası yapıyorum onun dönmesini istiyorum dc motorla yaptım takdir edersinki sesi cok cıkıyor. o sesle uyunmaz oyüzden böyle sessiz cok yavaş dönsün istiyorum. yani yük 250 gr bile değil o yüzden maliyeti düşük bir şey istiyorum. redüktörlü dc de denedim ama ondada cok ses

@ibrahim1996 merhaba bu ürünü alsam 8-35 v girişe güç verip üstündeki pottan step motoru çalıştırabilirmiyim arduinoya gerek duymadan kusura bakma senide rahatsız ediyorum. bilgi edinmeye çalısıyorum sadece.

Bu devre işinize yarayabilir.
Voltmetre ucunu step motor sürücünün
"Step" pinine girip devir ayarı yapabilirsiniz.
Ancak frekans kısmını denemek lazım.
Kondansatörü biraz yüksek tutarsanız daha
iyi olur.

Cok tesekkur ederim. 5 volt ile calisan bir devre var ise ekleyebilirmisiniz. Yoksa eger bunu deneyecegim. mikro step motor 3 veya 5 volt yaziyorda ustunde oyuzden bu sekilede cevaplıyorum k.bakmayin.

Üzerindeki pot akım ayarı yapmak için kontrol ile ilgili bir fonksiyon yok
Cok tesekkur ederim. 5 volt ile calisan bir devre var ise ekleyebilirmisiniz. Yoksa eger bunu deneyecegim. mikro step motor 3 veya 5 volt yaziyorda ustunde oyuzden bu sekilede cevaplıyorum k.bakmayin.
Step motor nema 17 gibi ise beslenmesi bir problem oluşturmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…