Modem Devrem İçin Geçiş Parçası

Trmerlin

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Öncelikle Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Üzgünüm Devre Bölümü Burası Diye Burda Açtım,
Çok Sık Elektrik Gitmesi, ve Birazda Can Sıkıntısından Modemim İçin Şarjlı Pillerle Oluşturulan Bir Devre Kurdum.

Devreye Göre;

1)Devrede X Cihazı Dediğim Yere Bir Parça Lazım, Bu Parçaya Hem 8 Adet Pilin Hem Adaptörün Akımı Gelcek Ancak Adaptör Kesildiğinde Otomatik Pile Geçicek Bir Cihaz, Alet veya Devre varmı ?
Yahut yine X cihazına Pilin ve Adaptörün Akımı Gelecek Biz Hangisini Kullanmak İstediğimizi Anahtarla Seçeceğiz.Böyle Bir Mekanizma Varmı ?

2)Piller Şarjlı Olacak, Bu Yüzden Nasıl Bir Y Devresi Kurarsam Elektrikler Geldiğinde Otomatik Pilleri Şarj Edip, Piller Dolunca Şarjı Otomatik Kesebiliriz ?

3)Cihaz 3 Saat Çok Rahat Çalıştıktan Sonra, Piller 500 MA Altında Bir Değer Vermeye Başlayacagı İçin Modem Çalışmayacak, Acaba 9 Adet Şarjlı Pil ile Voltajı 13.5V Yaparak 3 Saatten Sonra Bir Süre Daha Pillerin Toplan 6W Güç Vermesini Sağlayabilirmiyim ? 13.5V'un 12V'luk bir modeme zararı olurmu ?

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim.

MODEM UPS YA DA BATTERY BACK UP diye arama yapın farklı güöler bile olsa temel elemanları görür mantığı kavrarsın

[MENTION=317040]Trmerlin[/MENTION] bence o kadar uğraşma bir adet tunçmatik 650va ups al istediklerini karşılar.

Hocam Hobi Amaçlı Yapıyorum Biraz Can Sıkıntısından Aksak Çalışsada Olur Yani
O Yüzden UPS Kulanmayı Düşünmüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…