Motor ısınınca fan ile soğutma ?

servettin

Üye
Merhaba ,

Okuldaki bir proje için motor ısındığı zaman ona bağlı olan bir fan ile motoru soğutmam gerekiyor , elinizde bu tür hazır devre varmıdır veya önerebileceğiniz yöntemler nelerdir ?

PTC ve röle ile kombine edilmiş bir devreyle işlemi gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum , sizlerin de yorumlarını almak istedim ne gibi yöntemler önerirsiniz ?

*Kullanacağım motorun boyutu fazla değil ortalama olarak yumruk büyüklüğünde bir motor kullanacağım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dusundugunuz gibi, PTC ve rolesi ile fan motoru kontaktorune kumanda edebileceginiz gibi, sargilar arsina yerlestirilen isi hissedicilerle, direkt kontaktore kumanda ggeriimi ile kumanda edebilirsiniz. Termostat siparis ederken, hangi sicaklikda kullanacaginizi belirtin. 80, 100 120 derece gibi...

Dusundugunuz gibi, PTC ve rolesi ile fan motoru kontaktorune kumanda edebileceginiz gibi, sargilar arsina yerlestirilen isi hissedicilerle, direkt kontaktore kumanda ggeriimi ile kumanda edebilirsiniz. Termostat siparis ederken, hangi sicaklikda kullanacaginizi belirtin. 80, 100 120 derece gibi...
merhaba benim bir performans ödevim var yardımcı olabilir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri