Motor sürücü devre şeması bulabilirmiyim?

YSFORL41

Üye
arkadaşlar bana herhangi bir ac motor sürücüsünün elektronik devre şeması veya sürücünün motoru kontrol etme basamaklarını(ayrıntılı olacak) anlatan herhangi bir dökümanınız var mı?şimdidn tşkler

Konu başlığı, konunun içeriğini anlatacak şekilde seçilmelidir.

Forum Kurallarını Okuyunuz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
valla bundan daha iyi başlık bulabilirseniz siz söyleyinde onu koyayım

Sn.YSFORL41 siz zahmet buyurmayın zaten ben koydum

İngilizce istiyorsan sana birsürü gönderebilirim. Cevabını verirsen ona göre göndereyim.

sakarya83 ' Alıntı:
İngilizce istiyorsan sana birsürü gönderebilirim. Cevabını verirsen ona göre göndereyim.
ingilizce veye türkçe olması pek farketmez.yardımcı olduğun için tşkler

Selamın Aleyküm...

Arkadaşlar konuya bende ilgi duyuyorum linkleri burda da paylaşırsanız sevinirim...

Selametle...

arkadaşlar birçok motor çeşidi için motor sürme devreleri var. Ancak hepsini birden vermek karışıklık yapar ve yükleyene de zorluk verir. Hangi motor çeşidi için istiyorsanız o konuda yardımcı olayım ama daha çok 3 faz servo motorlar için yardım edebilirim.
Link olarak bir tane vereyim mesela benim çok hoşuma gitmişti...
http://www.students.tut.fi/~kontkant/servodrive.php.html

merhabalar arkadaslar

sizlerin arasina yeni katilan birisiyim, sizlerden bir ricam olacak ,

elimde bir fircasiz 3 fazli AC motor var. bunun icin bir surucuyu kendim yapabilirmiyim veya hazir mi almaliyim? veya da hizini durdurup calistirip ve yonunu cevirebilecegim bir devre shemasi da olabilir, eger bunu yaparsam Matlab ile de kontrol etmek istiyorum. eger bilgisi olan bir arkadas yardimci olursa cok sevinirim.
simdiden tesekkurler

mesut

mesut arkadaşım
Elindeki motorun gücü nedir? Güce göre şemalar var bende. Yardımcı olabilirim.

kumanda ve güç devrelerini de bulmak istiyorum yardımcı olabilirmsiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…