motor seçimi

redskymuscular

Katılımcı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

15 metre bi konveyor bandı çevirmek istiyoruz. Yaklaşık dakikada 15 tur atmalı. nasıl bi motor seçmeliyiz?
aslında şunu merak etmekteyim; SADECE devir ile ilgileniyoruz istediğimiz devri 1,5 kW da verebilir 0,37 kW da. motor tercihinde devir bu yüzden yanıltıcı olabiliyor. herhangi bir ihtiyaçta motor tespit ederken kullanıdğınız pratik metodlar var mıdır?

Teşekkürler

konveyör düz mü çalışacak yoksa rampa çıkacak mı?burada önemli olan seçeneklerden biri motorun kw ı ben 15 metre konveyör yaptım 0,75kw motorla çalıştıramadık 1,5kw motor kullandım.15 tur olayını rediktör ve kasnakla ayarlayabilirsin.

Öncelikle konveyörün taşıyacağı yükün yer değiştirmesi nin ihtiyaç duyacağı enerjiyi , sonrada bu işi ne kadar sürede yapacaksanız onu belirleyip gerekli motor Gücünü bulmanız gerekecek.

Arkadaşlar Merhaba,

15 metre bi konveyor bandı çevirmek istiyoruz. Yaklaşık dakikada 15 tur atmalı. nasıl bi motor seçmeliyiz?
aslında şunu merak etmekteyim; SADECE devir ile ilgileniyoruz istediğimiz devri 1,5 kW da verebilir 0,37 kW da. motor tercihinde devir bu yüzden yanıltıcı olabiliyor. herhangi bir ihtiyaçta motor tespit ederken kullanıdğınız pratik metodlar var mıdır?

Teşekkürler
http://www.yr.com.tr/?Page=App-Conveyors Buradan hesaplayabilirsin

Öncelikle konveyörün taşıyacağı yükün yer değiştirmesi nin ihtiyaç duyacağı enerjiyi , sonrada bu işi ne kadar sürede yapacaksanız onu belirleyip gerekli motor Gücünü bulmanız gerekecek.
teşekkür ederim. konuyu ele alacağım bilimsel bir yaklaşımdı ihtiyaç duyduğum. hazır kalıp kaç kw ihtiyaç biliyorduk ancak nereden geldiğini merak etmiştim. yol gösterici oldu

15 metre konveyoru 0.37 kw motorla calistirmistik ama dusuk devirde donmuyordu

@otomasyoncu58 sorun o degil.arkadasin sordugu sey konveyor motoru nasil secilir parametreler ve hesaplari nelerdir onu merak ediyor.
Eger sizin konveyorunuzun yukunu 0.37 kw gucundeki bir motor kaldirabiliyorsa motor calisir illaki.dusuk devirde donmuyordu demissiniz bunu nasil anladiniz merak ettim.bi takometre ile devir hesabimi yaptınız ya da baska bisey mi cunku konveyor sistemi motorlari reduktorludur dogal olarak reduktor cikis devri dusuktur.neye dayanarak dusuk devirde donmuyo dediniz merak ettim

Takometreden potansla ayari dusurdugumuz zaman motor zorlaniyor

Anlamadim hocam.takometreden hizi nasil dusuruyorsunuz.takometre devir olcumu yapar ,devir ayari yapmaz ki.ozel bi sistem falan mi var.yoksa siz surucuden falan mi bahsediyorsunuz.
Bide motorun devrini yukseltseniz torku dusecegi icin motor zorlaniyor olabilir diyecegim ama siz devri dusurdugumuz zaman motor zorlaniyor demissiniz.devri asiri dusururseniz motor rolantide yani kararsiz calisir bu da motora zarar verip yakabilir

Forum istatistikleri

Konular
129,216
Kullanıcılar
451,582
Son üye
irem polat

Yeni konular

Geri