MSP430 giris yardım

izmirial

Katılımcı Üye
Merhabalar;
Elektrik elektronik son sınıf öğrencisiyim. Mikroişlemcilere, gömülü sistemlere olan merakımla ilgili dersler sonunda 4. sınıfta fazlasıyla karşıma çıktı. Okuldaki son dönemimde ise Embedded Systems dersinde MSP430 programlıyacağız. Bu konuda tecrübeli olanların yardımlarını rica ediyorum. Şimdiye kadar PIC, Arduino, FPGA ile tecrübelerim var

Yabancı sitelerde bolca kaynak var diyeceksiniz ama ben sizlerden de yardım talep ediyorum.
Şimdiden teşekkürler...

yardıma ihtiyacın olduğunda konu açsaydın daha faydalı olurdu
Ama nasıl nereden başlamalıyım diye soracak olursan

Öncelikle edinmediyse işe satın almakla başla , Tİ sitesinde kargosu bedava çok ucuz edinebiliyosunhatta arkadaşların için bile alabilirsin ben 3 tane almıştım

Zaten almıştım diyosan Ti ilk programlarını anlamakla işe başla zaten daha öncede pic fpga kullandıysan bunda da zorlanmassın.

http://www.mcu-turkey.com/
Çizgi TAGEM
sitelerinde ilgili yazılara bakabilirsin

Kargom geldi, işe koyulma zamanı Baya bi döküman, pdf vs buldum ama herzamanki gibi ingilizce ve MSP430'la ilgili yabancı forumlardan kaynak bulabiliyoruz. Ben eğer imkanım olursa burada öğrendiklerimi dönem sonunda paylaşmak isterim.
İlginiz için teşekkürler. .

Energia.nu editorunu tavsiye ederim, benim gibi derin embeded system bilgileri olmayan cok iyi C bilmeyen insanlar icin cok kisa surede cok az kodla harika sonuclar ortaya cikarabilirsiniz, Kapasitif tek pin dokunmatik , Kizilotesi, Software Serial, Servo vs. bircok kutuphane ve ornek uygulama kodlari ile gelmektedir. Arduino ile daha once ugrastiysaniz daha da kolay gelecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…