MWP Dosya Uzantısı

oktayturk

Üye
Arkadaşlar aranızda mwp dosya formatını bilen varmı? Burada yapmak istediğim PLC programında kullanılan etiket(Sembol ) isimlerini otomatik olarak almak istiyorum. Örnek olarak PCAccess programı. PCAccess te PLC programının yolunu gösterdiğimizde bu dosyayı inport ettiğimizde o programda kullanılan bütün etiket (Sembol) 'ler gelmektedir. Internette baktım pek işe yarayacak birşeyler bulamadım. Benim gözden kaçırdığım bazı noktalar olabilir. Bu konuda bana yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7'de yazdığın programı mwp'ye export edersin, yani microwin için program export uzantısıdır. Export edilmiş dosyası da üçüncü parti diyebileceğimiz diğer programlarda inport ederek kullanabilirsin. İlla import da olmak zorunda değil, s7 simulator dosya aç dediğinizde bu uzantıdaki dosyaları görmeye çalışır.

sevgili GTurtle ilginiz için teşekkür ederim. benim burda yapmak istedğim tam olarak açıklayayım.

Ornek olarak:
LD GIRIS:I0.0
= CIKIS:Q0.0

Ufak bir program yazdığımızda ve bunu Export ettiğimizde
Dosya şu şekilde oluşmaktadır
Kod:
ORGANIZATION_BLOCK MAIN:OB1
TITLE=PROGRAM COMMENTS
BEGIN
Network 1 // Network Title
// Network Comment
LD     I0.0
=      Q0.0
END_ORGANIZATION_BLOCK
SUBROUTINE_BLOCK SBR_0:SBR0
TITLE=SUBROUTINE COMMENTS
BEGIN
// Network Comment
END_SUBROUTINE_BLOCK
INTERRUPT_BLOCK INT_0:INT0
TITLE=INTERRUPT ROUTINE COMMENTS
BEGIN
// Network Comment
END_INTERRUPT_BLOCK
Benim burada almak istediklerim I0.0'ra ve Q0.0'a ait olan sembol isimlerini almak istiyorum. Bu işlemi nasıl çozebilirim. Şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri