MYO Mezunları Bu habere Dikkat

haberin başlığı yanlış mustafa kardeş
haber myo okuyacak öğrencileri ilgilendiriyor.3 seneye çıkacakmış 145 puan şartı koyacaklarmış ve 15-20 bin kadarı da dikey geçiş yapacaklarmış.
Ben myo ya girdiğim sene kısa edönem askerlik hakkımızı ve pedagojik formasyon eğitimi alarak öğretmenlik hakkımızı aldılar.İstemiyorum ben "YÖK" ten bişi.Verdikleri sadece kuru bir diploma

haberin orijinal başlığı bu kardeş ben napiim.
Ama myo ile ilgili ve mezunları ile ilgili statü değişiklikleri bizi de ilgilendirir.
Madem yök kuru diploma verdi,bir ara ıslatalım hocam

ıslatmadık ama nemlettik kardeşim
diplomayı çerçeve yaptırıp da duvara delik delmeye kıyamadağımdan odaya koymuştum odada rutubet olup diplomanın üzerinde küfler olmuş.Islatmamıza gerek kalmadı anlayacağın
Ama aklımda şu var şu ana kadar yaklaşık 4-5 işyerinde çalıştım hepsine diplomamın fotokopisini verdim.Kimse aslını sormadı.Acaba diyesim geliyor ki
yüksek okula gitmeden , mezun olmuş birisinin diploması üzerinde azcık oynama yapmış olsaydım durum ne olurdu:?
Sonuçta işveren benim teknik bilgime göre bana iş ve maaş veriyor.Yüksek okul mezunu olmamın espirisi ben şimdiye kadar genel yaşamım hariç bir yerde göremedim

Meslek yüksek okullarında da yeni düzenlemeye gitmeyi hedefleyen YÖK, bu okulları 4 dönemden 6 döneme çıkartarak eğitimin yarısının sanayide yapılmasını amaçlıyor.

Düzenlemenin önümüzdeki öğretim yılında uygulamaya geçmesi için mart ayından önce yasalaşması gerekiyor.

Teknoloji fakülteleri kurulacak

Ben de çalıştığım yere fotokopi vermiştim.M.Y.O'daki hocam beni arayıp diplomam ile ilgili doğrulama istemişler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…