o.g kablo başlıkları

umut_

Üye
o.g kablo başlıkları nın yapımı bilgisi resimleri dökümanları olan arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum ve elektrik şebekelerinde a.g de kablo başlığı yapılmıyor patlama falan olmuyor ama o.g de kullanılıyor halk tabiriyle nem falan diyorlar ama gerçek sebepleri varmı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadasım
tarayıcım olmadıgı ıcın resım gönderemıyorum.
kutusundan detaylı resim acıklayıcı bilgi brosur olarak cıkıyor.
ona bakarak kolaylıkla yaparsın
orada verilen ölcülere kesinlikle uy .
iyi temizle .
bunları yapmazsan baslıgın atlama yapar. buda tabırınle patlama......
yenıden yapman demektır.
gerilim yüksek oldugundan topraga ulasmak ıster. sende baslıkla bunu önleyip izole etmek ve dıs ızoleyı emnıyet ıcın topraklamak zorundasın ıste bu arada sen baslıgı iyi yapmazsan atlama olur
kolay gelsın

suha bey ben bu kablo başlığını 2 3 defa yaptım cok şükür patlama falan olmadı inşaallah da hiç olmaz ben şunu öğrenmek istıyorum a.g de kablo kullanılıyor sadece papuc takılıyor ve patlama falan olmuyor o.g de nasıl atlama olur sadece papuc takılsa ne olur1 2 cisi topraklama yap demişsin benim yaptıklarımdada gördüklerimde toprak yok şöyle yok hücrelerden çıkışta topraklanıyor havai hatta toprak yapılmıyor o da hattı actırmaya yetiyor

--------------------------------------------------------------------------------------

ve kablo başlığında soyarken belli bir cm varmı ne kadar soyulur ısı büzüşmeli ayrı yapışkanlı ayrı varsa bilgileriniz varsa paylaşımları bekliyorum sitede

Düzenleme: BuRçin.

Arka arkaya mesaj atmak yerine son mesajınız üzerinde bulunan Düzenle tuşuna basarak ekleme yapınız.

umut_ ' Alıntı:
kablo başlığında soyarken belli bir cm varmı ne kadar soyulur

Başlığın marka ve cinsine göre, kV'a göre değişir. Aynı voltajda 65cm soyulan da var 85cm soyulan da. Kutudan çıkan talimata uymak en doğru olanı.

umut_ ' Alıntı:
a.g de kablo kullanılıyor sadece papuc takılıyor ve patlama falan olmuyor o.g de nasıl atlama olur sadece papuc takılsa ne olur

Voltaj arttıkça gerilimin atlama mesafesi de artar. 380V'un atlama mesafesi ile 34500V'un atlama mesafesi aynı değildir! OG başlığı yaparken uygulanan işlemlerde XLPE kablonun uç tarafında tamamen izolasyon artırılmaktadır.

şebekelerde ag kablo başlıkları vardır ve uygulanıyor. og kablarda dahili ve harici kablo başlıkları vardır. başlık yapmaktaki amaç 1. kabloyu nemden korumak. 2.şebekede oluşabilecek kısa devrelere karşı korumaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,016
Kullanıcılar
451,246
Son üye
Mehmet akta

Yeni konular

Geri