Odadaki güç yetersizliği

Merhaba arkadaşlar,

Ben evime sinema sistemi kurdum ve o andan itibaren elektriksel bir sorunla karşılaştım. Sinema Amfim çok güçlü ve 7+1 destekli bir amfi film izlerken ses kesintileri yaşıyordum ve ben sorunu hep kablolarda aradım. Fakat dün birşeye dikkat ettim aynı odadaki 24000 btü lük klima ilk çalışmada ve dinlenme konumundan çalışma konumuna geçerken ses kesintisi oluyor.

Ben şunu düşündüm ikisi yüklü olarak elektrik ihtiyacı hissettiği için odadaki elektrik akımı yeterli gelmiyor ve sinema amfisi sesi kesiyor.

Bu konuda hiç bir bilgim yok bir elektrikçi çağırdığımda ona ne yaptırayım da ben bu sorundan kurtulayım.

1 - Klimam direkt buattan alınmış vaziyette ve şartel ile destekli şekilde kuruldu.
2 - Amfi, TV, DVD, Uydu Alıcısıda 5 li priz ile destekli.

Diğer bir sorumda bu priz meselesi. Bu kadar güçlü bir sisteme nasıl bir priz önerirsiniz. Priz alırken neye dikkat etmeliyimki sistemim elektriksel bir sorun yüzünden arızalanmasın.

Şimdiden teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Klima kompresörü ilk kalkınma anında yüksek akım çektiğinden gerilim düşümü yaşanıyor.Ses sisteminin kesintiye uğrama sebebi budur.
Amfiniz evde kullanıldığına göre en fazla 100Watt gücündedir(p.m.p.o değerine aldanmayınız).Bunun içinde özel priz kullanmaya gerek yoktur.

Klima kompresörü ilk kalkınma anında yüksek akım çektiğinden gerilim düşümü yaşanıyor.Ses sisteminin kesintiye uğrama sebebi budur.
Amfiniz evde kullanıldığına göre en fazla 100Watt gücündedir(p.m.p.o değerine aldanmayınız).Bunun içinde özel priz kullanmaya gerek yoktur.

Amfimin modeli Sony STR-DA1200ES 1000 w ses çıkışı var 900 w lık hoparlör bağlı ve baya güçlü bir cihaz. Priz konusunda sorun yoksa peki bu kesinti sorununun önüne geçemez miyiz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri