off bee

ortağım sıkıntısı olan üyemiz bayan yalnız hanım kızımıza amelelik yaptırmak , pişirmek abes olmazmı ??

Kusura bakmayın, ben üyenin nickini incelememiştim. Ondan dolayı haklısınız amelelik ve pişirmek kelimeleri hanımefendi için uygun olmamış. Yalnız takdir edersiniz ki amelelikten ve pişmekten kastım da zaten alenen gidip bir iş yerinde beden işlerinde (temizlikte, taşımacılıkta vb.) çalışmak değil, mecazi olarak mesleğinle ilgili çeşitli eziyetlere katlanmaktı ki hepimizde bu tarz şeyleri yaşamış zaman zaman bu tarz şeylere katlanmışızdır. Sn. "bozuk saat" ve diğer üye arkadaşlarım, istemeden bir saygısızlığım oldu ise özür dilerim.
Konuya dönecek olursak iş hayatında bayanlar bu konuda erkeklere nazaran biraz daha zor durumda oldukları bir gerçek. Ciddi manada ark niyetsiz dürüst bir iş verene rastlamak gerçekten zor. Allah yar ve yardımcınız olsun diliyorum. Umarım gönlünüze göre bir yer bulabilirsiniz.

Mesajımda bir hatam olduysa kusura bakmayın. Ben bayan olduğunuza dikkat etmeden yazmıştım. Durumunuzu anlayabiliyorum ama bayan olduğunuz için iş arama konusunda biraz daha seçici olmanızda fayda görüyorum. Bir önceki mesajımda da bahsettiğim gibi şartlar bayanlar için erkekler gibi olmuyor. Varsın geç olsun ama en azından üzülmeyeceğiniz ve verim alıp verimli olabileceğiniz bir iş yeri olsun. Daha da önemlisi gönlünüze göre ve Allah yardımcınız olsun.

önemli degil dediklerinizde kötü niyet sezmedigim için çok da takılmadm.aynen öyle zaten ben seçici olmasam ailem seciçi oluyor umarım dediginiz gibi bir yer bulabilirim.sagolun iyi dilekleriniz için.

Son düzenleme:
Eğer bu seferde atanamazsam ne iş yaparım ben başımı alıp nereye gidim ben .... batsın bu dünya ....

Bir akıl hastanesinde deliler toplanmışlar tek sıra kuyruk oluşturmuşlar bir tanesi saat tutuyor diğerleri de duvarda bir delikten içeri bakıyor belli bir zaman sonra sen geç diyor saati tutan ardından sıradaki bakıyor sırası biten saati tutuyor saati tutan sıraya geçiyor derken Akıl hastanesine yeni tayin olan bir baş hekimin dikkatini çekiyor bu olay...

Hekim hemen gidip delileri oradan uzaklaştırıp delikten içeriye kendisi bakıyor ama hiç bir şey göremiyor...

İçlerinden birisine soruyor

-Ne bakıyorsunuz bu deliğe ben baktım baktım bişiy göremedim.

Delinin cevabı : Hekimim biz yıllardır bakıyoruz göremedik Sen bir bakışta mı göreceksin.

Bilmem anlatabiliyor muyum Özel sektörü hiç kimse beğenmiyor ben de dahil olmak üzere Devlet sektörüne kimse giremiyor ben de dahil olmak üzere

Sayın @bozuk saat Tecrübe yok diyorsunuz Bizde tecrübe var da ne oluyor ki Yıllardır mücadele yıllardır aynı piskoloji...

Bu sitede şahsen olmasa da gıyaben beni tanıyan o kadar çok kişi çıkar ki amacım hep bir adım daha ileri gidebilmek hep bir bilgi daha öğrenebilmek bu forumda benim sorularımdan sıkılmış gına gelmiş bir çok değerli ustam var...

Uzun lafın kısası ne tecrübenin bir faydası var ne bilginin bir faydası var Bir işi Allah nasip edecek Bir kapıyı Allah açacak yoksa biz kullar kendimizi parçalasak her tarafımızdan tecrübe fışkırsa bile olmadı mı olmaz

Hiç kafa yormaya gerek yok bence Ama Bir bayan olmak tabii ki bu alanda daha zor Allah yardımcınız olsun

Katılıyorum ama şu da bir gerçek ki kul rızkını aramasını bilmedikçe, istemedikçe Allah' ta ona bir şey vermez. Ormanın hükümdarı aslanlar bile, gücüne-çevikliğine-üstünlüğüne rağmen bir yere yatıpta rızık beklemeyip avını ararken, biz insanlarında bir takım koşuşturmalar içerisinde olması şart. Değilse ne evden pc başında ne kafede gazete karşısında iş aramakla pek bu işler olmuyor. Çok ümit ettiğiniz bir yere başvurursunuz işiniz olmaz ama dönüş yolunda çok daha iyi şartlarda bir yerde kendinizi işe başlamış olarak bulabilirsiniz ki buda ilk gittiğiniz yerdeki işin vesilesine olmuştur. Allah hakkımızda hayırlısını versin her daim. Hep devlet sektörü deriz ama belki bizim için hayırlı olmayacağından dolayı bir türlü giremiyoruzdur? Yani işin özü şu; aslında bizim her şer gibi gördüğümüz işlerde bir hayır vardır ama biz onu o an düşünüp, o şerrin içerisindeki hayırı arayamıyoruz...

evet bu hikayeyi duymuştum bir yerden ..
Valla tecrübeden ziyade şu zamanda iş yapan adamın varsa dayı varsa en imkansız denilen iş bile olur naçizane çevremde gördüklerim iş yok diye bir şey yoktur iş var rahat işde var kolay işde var zor işde var hepsi var ama seni o işe sokacak adam yok işte mesele orda....

dedıklerınıze katılıyorum hem torpilin olacak hem Allah yardım edecek hem sabırla iş arayacaksın hem şansın olacak hem tecrüben olacak bunların hepsine cok ihtıyacım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…