ok şaftı boyamak için cnc

akg

Katılımcı Üye
Bu sıralar çocukların ok macerası yüzünden geleneksel okçuluğa merak saldık. ok şaftlarını boyayabileceğim bir makina yapayım dedim, bu haliyle pek kullanışlı bir şey olmayacak ama revize edilirse işe yarar.
Kullanılan malzemeler arduino uno, cnc shield, ytazıcıdan çıkma step motor adım açısı 7.5 derece, dvr8825 sürücü. z ekseni içinde cdroom mekanizması. 3d pirinterdan daha önce başka işler için bastığım atıl parçalar. kalemi tutan eksen (z ekseni ) biraz esnek olduğundan kalemi aşağı yukarı kaydırıyor dönüşlerde. Biraz daha uğraşmakta işime gelmiyor açıkçası.

Geleneksel demek ... kenarda duruyor daha çok görsel eklemen mümkün müdür? Eline sağlık ama boyama kısmını göstermedin sadece logo .

boyama kısmını göstermedin
evet daha boyamaya geçmedi makina biraz daha sağlamlaştırayım ondan sonra. hem şöyle bir kural yokmu makinayı yapınca ilk isim yazdırılır diye

kenarda duruyor daha çok görsel eklemen mümkün müdür

Konumuz o deyil yahu onda acemiyiz kendi halinde birşeyler yapıyoruz işte, bir ara çekip atarım. kenardaki yayların ikisini 6mm kalınlıklı fiberglasstan yapmıştım diğer ikiside akça ağaç iki yüzünde 1mm kalınlıkta cam fiber şerit var epoksi ile yapıştırılmış.

evet daha boyamaya geçmedi makina biraz daha sağlamlaştırayım ondan sonra. hem şöyle bir kural yokmu makinayı yapınca ilk isim yazdırılır diye
O kural ilk tarih yazdırılır değil miydi

Tamam ayrı konu bekliyorum şimdiden "geleneksel yay" .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…