Okul Öncesi Hangi Programı Öğrenmeliyim?

hasan3883

Üye
Ytü elektrik mühendisliği 1. sınıfa geçtim. yaz tatilimin boşa gitmemesi için bazı programları öğrenmek istiyorum. aceba burdaki deneyimli üyelerden bana hangi program tavsiyeleri gelir???

otomasyon plc bunlara yogunlas artık hersey onlara baglı calısıyor.

tskler saolasın. programın adı tam bu mudur?

siemens plc mitsbushi plc proteus v.s...

Daha 1.sınıfta olduğunu belirtmişsin, meslek lisesi temelin yoksa mühendislikte biraz zorlanırsın. Düz lise çıkışlıysan hemen otomasyona, plc'ye girişme derim. Elektriğin temel esaslarıyla ilgili dökümanları oku, şalt malzemeri ve özellikleriyle ilgili bilgi içeren dökümanları oku. Temelsiz bina çıkılmaz, temel bilgilerle ilgili donanımınızı güçlendirin,yapılandırın.
Yok ben meslek lisesi mezunuyum temelim sağlam derseniz o zaman otomasyon ve plc'ye çalışın derim. Benim size tavsiyem okurken mesleğinizle ilgili her türlü bilgiyi almaya çalışın ben bu dalı sevmiyorum bu dalda çalışmayacağım bilgi edinmeme gerek yok demeyin. Çünkü mezun olduğunuzda hangi dalda çalışacağınızı (torpiliniz büyük değilse) bilemezsiniz. Ben plc konusuna çok ilgiliydim çok meraklıydım okul zamanı plc'de çokta başarılıydım ama iş hayatında bana hiç lazım olmadı. Size mesleğinizde + katacak her türlü bilgiyi edinmeye çalışın ama bu işe temelden başlayın, inşaatın başında çatı yapmaya çalışmayın

meslek lisesi çıkışlı deilim evet. çok saolasın verdiğin bilgiler çokk çokk mantıklı geldi. dediğin gibi temel olmadan bişe olmaz. zorlanmamak için de temeli atmak lazım temel bilgilerle. eyv.

Benim tavsiyem scorpion un dediği gibi öncelikle temeli halletmelisin ..Temelde ihtiyacın olacak ilk program ise Autocad programidir bu programla ilgili internette eğitim setleri var onlardan yararlanarak temelini oluştur ve 1 adım önden başla olaya...
Ayrıca Temel elektrik devreleri, direnç, bobin, kondansatör,diyot, gibi temel elemanlara da şimdiden bak derim ...

Elektrik mühendisi olacaksın... AutoCAD şart..

PLC programlarını kendin çalışarak öğrenemezsin...

elektrik ne demek biliyormusun?
eğer bilmiyorssan programdan ziyade temeli kapmaya çalış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…