Orta Gerilim Elektrik Çarpması (video +16)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bundan 2 hafta önce elektrık dıregıne cıkdım.. normaldede ıs cıkınca dırege cıkar hallederım.. neyse dırege cıkıp alpek kabloları klemens ıle eklıcem 1 cı fazı baglarken elımdekı eldıven yeterlı yalıtkanlıgı saglamadıgı ıcın ufak bı carpılma yasadım elıme 2 cıft eldıven gecırıp basladıgım ıse kaldıgım yerden devam ettim..
3 fazı klemense gecırıp anahtarla skmaya basladıgımı hatırlıyorum sonrasını hatırlamıyorum A tipi direkden Ğ tipi zemine
ani iniş yapmak zorunda kaldım yerde bulunan tuglaya cenemı vurup yarmısım ufak bı baygınlık gecırıp kalkdıkdan sonra 3 cü fazı baglamak ıcın dırege tekrar yöneldım cevremdekıler tutup oturtturdu basladıgım ısı kesınlıkle bıtırırım ayrı konu ama sanırım bıraz abartmısım şaka bi yana degerlı kardeslerım elektrıkle ugrasırken can guvenlıgınıze cok dıkkat edın 70 lıra ıcın hayatımızdan olmanın bı anlamı yok ben o gun anladım ben hayatımda ılk kez o an baygınlık gecırdım o 120 sanıyeıcınde neler gecdı gozumun onunden anlatamam aılem kardeslerım hepsı tek tek gelmeye basladı .. herkes kendıne cok dıkkat etsın kımse bana bısey olmaz deyıp ıse baslamasın belkıde bu babamın bana ettıgı allah senı dırek tepesnde bıraksın bedduasının tuttugunun kanıtıydı kımbılır....

...380 V çarptı herhalde .. ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
youtube girmeyen arkadaşlar dns adresini degiştirsin özelimde verebilirim ALLAH korusun bizim işler şakaya gelmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…