Otomatik Sağım - Yıkama Ünitesi Elektronik Kart Sorunu

rizakar

Üye
Arkadaşlar, üstadlar merhabalar. Sizlere bir sorum olacaktı. Köyde sağımhanede Kurtsan marka otomatik sağım - yıkama ünitemiz var. Normalde sisteme güç verildikten sonra Program düğmesi ile üstteki Prog 1'den Prog 5'e kadar olan seçenekleri değiştirerek istediğimizi seçip, Start düğmesi ile başlatıp, durduruyorduk. Linkini attığım video'da görüleceği üzere son zamanlarda şöyle bir sorun baş gösterdi. Sisteme güç verilir verilmez, program seçenekleri kendi kendine sürekli değişiyor, sabit kalmadığından dolayı istediğimiz programı bir türlü başlatamıyoruz. Bu şekilde sürekli olarak kendi kendine değiştiği için 7-8 denemede her defasında gücü kesip tekrar açarak şeş kaza denk getirebilirsek start butonuna basarak programı anca çalıştırabiliyoruz. Sizce bunu neden yapar? İçerdeki elektronik kartın resmini de çektim fikir vermesi açısından. Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ne güzel firma hem cihazlarında sorun çıkıyor hem yapacak adam yok! Sorun çıkması normal kul yapımı sonuçta ama en ufak bir sorun da bile karşısında muhattap bulamayan insanlar nasıl böyle firmalara bel bağlayabilir ki? Ne yapsın bu insanlar ? Kendi başına açıp yapmaya çalışsa garanti dışı edecekler. Fırın buzdolabı değil ki 1 hafta tamire gönder. Yerinizde olsam elimi sürmezdim Firmayı arayıp gerekirse İstanbul dan anlayan arkadaş yollamalırını isterdim aksi takdirde yeni kart temin etsinler Kastamonu daki arkadaşlar da gelip monte etsinler.

elektrik bilginiz varsa ve yeni kartta göndermiyorlarsa bulaşık makinası programı gibi çalışıyor gördüğüm kadarı ile makinayı düz sadece su ile yıkayacak şekilde ayarlayın süt tankına aktarma yapan pompanın seviyesi bu kartta değilse sıkıntı çıkarmaması lazım birkaç gün normal su ile yıkanmasında problem olmaz

birde servisin elektronik bilgisi yok nedir ya anlamıyorsan müşteri memnuniyeti için ya değiştir yada yedek tak tamirden gelinceye kadar satarken heryerde servis var sözü geçiyor çoğu firmada

Hocam cevap için teşekkürler. Sabah akşam her halükarda sağım yaptığımız için kartı gönderemiyorum, illaki önce yenisini takıp denememiz lazım, ayrıca sistem yaklaşık 10-12 yıllık olduğu için firma direkt kart gönderirmi onu da bilmiyorum ama neyse şimdilik sorun büyük ihtimalle butonlardan kaynaklı gibi belki onu burada kendi imkanlarımla tamir ettirebilirmiyim bi araştıracağım
Hocam sistemin garantisi biteli uzun yıllar oldu. Sanırım diğer arkadaşların da tahmin ettiği üzere sorun büyük ihtimal butonlardan yada flex soketinden kaynaklanmakta. Eğer bir çözüm bulamazsam, bu konuda firmanın genel merkeziyle iletişime geçeceğim en kötüsünde.
Değerli ustam, kapağı komple söküp iyi bir elektronikçi bulabilirsem, dediğiniz şekilde yaptırmayı düşünüyorum. Verdiğiniz fikir için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Ustam ben Devrekani deyim size konu ile ilgili yardımcı olmak isterim ama şahsi arabam yok köye gelme şansım yok.
Eğer bir çözüme kavuşmaz sorun devam ederse bir şekilde görüşelim

Tamam ustam çok teşekkür ederim eğer size ulaşmam gerekirse nasıl irtibat sağlarım, özelden irtibat numarası verebilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…