otoya cd rom bağlantısı

GÖKHANS

Üye
cd romu otoya nasıl bağlayabilirim ???

Önce CD Romun 12VDC ve 5VDC enerji Kaynaklarını bağlaman lazım ama arabada 5VDC yok bunun için 7805 entegresini kullanarak regüle devresi yapman gerekir. Ses çıkışları içinde CDROM arkasında Audio çıkışları var. IDE portunun yanında olur genelde. Bulmak için CD Romun kullanma kılavuzuna bakmalısın. Bu Audio çıkışlarını araba teybinin Pre-Amp. girişlerine bağlaman lazım. Her teyp de Pre-Amp. girişleride olmayabilir. Ama unutma sadece Track CD çalabilirsin.

Ben pek tavsiye etmem çünkü ben denedim ama çok performans alamıyorsun araba çukura girince cd atlıyor dinlediğindende fazla bişey anlamıyorsun ama benim cd rom biraz dandikti yinede tavsiye etmem cd romlar çalışmak için 5 volt ve 12 volta ihtiyaç duyarlar 12 volt zaten arabada aküden dolayı mevcut 5 voltuda fluke arkadaşımızıın anlattığı şekilde sağlıyorsunuz cdromların önünden veya arkasından ses çıkışını alıp direkt amplifikatöre verebilirsiniz yada pre-amplifikatör kullanabilirsiniz. pre-amplifikatör kullanmanız daha iyi olur. Yada isteğe göre normal teyplerde harici giriş oluyor harici girişten cd romu bağlayarak amplifikatör kullanmadan direk teyp in içindeki amplifikatördende müzik dinleyebilirsiniz.

craviti kullan eskimodel kumandalı olan ve full özellik var ileri geri sarma  ileri şarkı geri şarkı  ve lada da  bile ses kesmiyor bende bi sorun var cd rom eq ya verdi ondan ice bi ses var oda sesi az oldumu fark ediyor EQ .den anfiye verdim ses manyak bası istediğin gibi ayarlıyorum

Bende 5 yıldır kullanıyorum ne kesme ne sorun hemde orjinal teybe dokunmadan kasetli girişle bağladım çok kalite ses var yalnız cd rom sony orjinal cdman lerin okuyamadığı çizilmiş cd leri bile kusursuz okuyor

5vdc almak icin çakmaktadır takılan ve USB seklinde çıkış yapan adaptorleride kullanabilirsin 12vdc zaten araçta mevcut yapman gereken sadece tepy e kaset seklinde aux takmak . Konuyu hortlattim sanırım

sadece track cd okuması kötü bunu nasıl düzeltiriz bilgisi olan varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…