p16f84 de röle sorunu

girişlere mutlaka opto izoleli katlar yapmalısın çıkışta izoleli olmalı vdd ve vss arasona 100nF çıkışlarıda opto ile sürmelisin benim 1 sene önce yaptığım pic bit plc de bu metodu kullandım pano içerisinde banamısın demedi denemeni önerirrimç kolay gelsin

acaba coniler ne diyor bu konuda deyip az yabancı forumları dolaştım, genel olarak 16fxxx serisinin dizaynından dolayı manyetizmaya aşırı hassasiyet gösterdiğini, paraya kıyıp daha modern entegreler kullanılmasını yada programı bitirip reset atacak programların tasarlanmasını öneriyorlar.

arkadaşlar sanırım role yi çektiginizde roledeki oluşan manyetik sistemin çalışmasına zarar verir onun için rolenin uçlarına diyot atarsan bu sorunu çözebilirsin?

eğer manyetik dalga ile ilgili problemler warsa üzerine aleminyum sac kapatmak çözüm olabilir ben haberleşme ünitesindeki sorunu öyle çözmüştüm. denemekte fayda war bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…