Pako Şalter

elk_54

Üye
sayın ustalar pako şalterle motora yol verirken mühürlemeyi nasıl yaparım teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
pakoda neden mühürme yapıcasınız mandallımı bu ?
pakoyla direk yol verirken mühürleme yapmanıza gerek yok kontaktör yok ki zaten pako ile start-stop

0-1 konumlu pako motoru direkt bir yönde çalıştırmak istiyorum devre verirseniz sevinirim teşekkürler.

3kutuplu(3fazlı) 0-1 aç-kapa pako şalterin;
1-3-5 nolu uçlarına fazı bağlayın 2-4-6 den motora gidin ters dönerse 2 fazı değiştirirsiniz.

sayın ustam pako tek konumlu sadece kumanda fazını geçirecem termik ve kontaktör bağlantısı yapacam.1,3,5 2,4,6 direkt vermiş oluyoruz ben sadece 0-1 konumlu tek kontak kumanda fazı geçecek faz geçince motor yol alacak 0 konumuna gelince duracak.saygılar ustacım.

1 kutuplu(1 fazlı) 0-1 aç kapa ise ;
termikğin 95-96 ,stop ve pakomun 1-2 uçları seri bağlayın

pako 3 kutuplu ise isterseniz 1-3-5 köprüleyin ,çıkışıda 2-4-6 köprüleyin veya tek kullanın

pako sabit kaldığı için mühürleme yapmanıza gerek yok illa yapıcan diyorsanız , kontaktörün 13-14 uçlarını pakonun bağladığınız uçlarına paralel bağlayın

ustacım pakonun 0 konumuna girdim pakonun 1 konumundan çıktım termiğin normalde kapalısına 95-96 girdim termikten çıktım kontaktörün a1 girdim a2 den nötr girdim.şimdi kaldı mühürleme onuda kontaktörün 13 açığına girdim ordan pakonun 0 konumuna 14 çıktım onuda pakonun 1 konumuna girdim doğrumudur.sayın ustam.

Doğrudur.
kontaktörün 13 ucunu pakonun 0 uçuna
kontaktörün 14 ucunu pakonun 1 uçuna

kolay gelsin

çok kocaman teşekkürler.sayın ustam.

neden muhurleme ıhtıyacı duyuyosun 0 1 pako zaten kalıcı konumlu merak ettım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…