PHILIPS-SHC8535 Wireless

İntum INBH01 daha iyimiş onunda pili bozuldu SGH-E250 telefon bataryasını taktım ilk halinden daha iyi oldu ses ve kullanım süresi arttı tabi şarj olma süresi de arttı.

@Mr_YAMYAM hocam ablam kullanmadığı ne olduğunu bilmediği ıvır zıvır toplamış. Çöpe atmaktansa bana getirmiş.:) Bu kablosuz ünite dikkatimi çekti. SENNHEISER TR-840. Ünitenin kulaklığı yok.Hemen enerji verip çalıştırdım. Bizim don gömlek giydirdiğimiz pilipis kulaklıklarda çalışıyor. Ünitenin ses girişine bağlanan tüm cihazların audio sesini pilipis kulaklıklara aktarıyor. SENNHEISER TR-840 mainboard unu incelediğimizde kalite konuşuyor gibi. Siz ne dersiniz ? SENNHEISER TR-840 pilipisi kötekler mi ?
Kutuda sol tarafta 1-2-3 seçenekli bir özellik var. Ben ne olduğunu anlayamadım. 1 -2 -3 seçeneklerinde ses de değişim oluyor. Bence siz bunu mutlaka bilirsiniz. Ayrıca arkada trimpot var. 0 - max yazıyor. Onuda henüz çözemedim. Resimler:

P_20240922_204552_1_p.jpg

P_20240922_204613_p.jpg

P_20240922_204643_1_p.jpg

P_20240922_204654_1_p.jpg

P_20240922_204703_p.jpg

P_20240922_204717_1_p.jpg

P_20240922_204920_1_p.jpg

P_20240922_204931_1_p.jpg

P_20240922_205024_p.jpg

P_20240922_205209_1_p.jpg

SENNHEISER TR-840. Ünitenin kulaklığı yok.Hemen enerji verip çalıştırdım. Bizim don gömlek giydirdiğimiz pilipis kulaklıklarda çalışıyor. Ünitenin ses girişine bağlanan tüm cihazların audio sesini pilipis kulaklıklara aktarıyor. SENNHEISER TR-840 mainboard unu incelediğimizde kalite konuşuyor gibi. Siz ne dersiniz ? SENNHEISER TR-840 pilipisi kötekler mi ?
Kutuda sol tarafta 1-2-3 seçenekli bir özellik var. Ben ne olduğunu anlayamadım. 1 -2 -3 seçeneklerinde ses de değişim oluyor. Bence siz bunu mutlaka bilirsiniz. Ayrıca arkada trimpot var. 0 - max yazıyor. Onuda henüz çözemedim.
SENNHEIZER alamanların çok iyi ürünlerindendir. Benim STK465 amplimin bazı sırlarını bu üründen çalmıştım :D
123 seçeneği ya FM kanal ya da IF bant genişliğidir. Tam olarak nasıl bir değişim olduğunu bilirsek bu fonksiyonu da anlayabiliriz.
Trimpot ise ya ses seviyesi ile ilgilidir ya da sinyal gücü ile ilgilidir. O trimpotla oynadığında kulaklıktaki ses değişiyorsa doğrudan ses seviyesidir.

Konu uzun, tam okuyamadım. Ancak Philips pilleri görünce buradaki durumu açıklamak istedim.

Philips sadece kendi şarjlı pillerinin kullanılması için, pillerin - kutbunu 5 mm kadar etiket kaplamadan açıkta bırakıyor ve pilleri bu noktadan temas ettirip, cihazları çalıştırıyor
Dolayısıyla başka şarjlı piller, bu cihazlarda çalışmıyor .
Bu bilgi birilerinin işine yarar mı bilmiyorum.
Bilinmesini istedim.

Rn2wk1.jpg

Son düzenleme:
Konu uzun tam okuyamadım. Ancak Philips pilleri görünce buradaki durumu açıklamak istedim.

Philips sadece kendi şarjlı pillerinin kullanılması için, pillerin - kutbunu 5 mm kadar etiket kaplamadan açıkta bırakıyor ve pilleri bu noktadan temas ettirip, cihazları çalıştırıyor
Dolayısıyla başka şarjlı piller, bu cihazlarda çalışmıyor .
Bu bilgi birilerinin işine yarar mı bilmiyorum.
Bilinmesini istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 110484
Biz bu konuyu @ozgurece-TA3HGU ile bir süre önce normal pillere DON giydirmek suretiyle halletmiş idik :D

@Mr_YAMYAM hocam bass larda ve yüksek seslerde ses anlık düşüyor. Sonra düzeliyor. Ama sürekli kulaklıkta kısılıp açılan ses duyuyoruz. Sanki Decklerde standart kayıt yapılmış kaset dinlerken DOLBY-C switch seçeneği seçilmiş gibi. SENNHEISER TR-840 pilipis veya başka marka kulaklıklar kullanılmasın diye yapmış olabilir mi ? Yani üretici firma SENNHEISER sadece orjinal SENNHEISER kulaklık kullanılması için bu şekilde tasarım kurnazlığı yapmış olabilirmi ?

PHILIPS dağıtıcı cihazın frekansları şu şekilde:
Carrier Frequency channel 1: 863,5MHz
Carrier Frequency channel 2: 864 MHz
Carrier Frequency channel 3: 864,5MHz

SENNHEISER TR-840 cihazın yayın frekans aralığı.
Frequency range 863 - 865 MHz

Son düzenleme:
@Mr_YAMYAM hocam bass larda ve yüksek seslerde ses anlık düşüyor. Sonra düzeliyor. Ama sürekli kulaklıkta kısılıp açılan ses duyuyoruz. Sanki Decklerde standart kayıt yapılmış kaset dinlerken DOLBY-C switch seçeneği seçilmiş gibi. SENNHEISER TR-840 pilipis veya başka marka kulaklıklar kullanılmasın diye yapmış olabilir mi ? Yani üretici firma SENNHEISER sadece orjinal SENNHEISER kulaklık kullanılması için bu şekilde tasarım kurnazlığı yapmış olabilirmi ?

PHILIPS dağıtıcı cihazın frekansları şu şekilde:
Carrier Frequency channel 1: 863,5MHz
Carrier Frequency channel 2: 864 MHz
Carrier Frequency channel 3: 864,5MHz
SENNHEISER TR-840 cihaın yayın frekans aralığı.
Frequency range 863 - 865 MHz
Noise Blanker (NB) kullanılmış olabilir. Bu etki genellikle düşük alış olduğu zaman FM gürültüsünü bastırmak için kullanılır.
Ama yüksek bass seviyelerinde veya yüksek ses seviyelerinde düşme varsa FM modülatör O-L olabilir. Yani aşırı modülasyondan dolayı (M) deve hörgücü eğrisinin ortasının düşme olayı.
Bu teknik bir olaydır. FM deviasyon aşırı olursa sinyal yan kanallara yayılır.
Ayrıca bir sorun daha vardır.
Senin PİLİPİS kulaklığının tam alış frekansı ile sennheiser'in gönderme frekansı tam olarak tutuyor mu.
Örneğin kanal 1 frekansı 863.500 ise ve senin pilipis 863.450 ise aradaki 50kHz lik kayma (10kHz de olabilir) bu gibi sorunlara sebep olabilir.
Bu normal bir durum olup, her firma başka firmaların frekanslarına karışmasın diye küsuratlı frekanslar seçebilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,923
Son üye
veysel darğın

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri