pic e 24v dc giriş nasıl verebilirim

evet sn.tyildizak ULN dahilinde direnç mevcut fakat bu güne dek yaptığım kartlarda hep şu sorunla karşılaştım.

eğer yüksek akım ya da değişik sebeblerden ULN hasar görür ise pic ide arızalandırmakta araya konulan 220ohm direnç bu arıza durumunda pic in sorc akımını (20ma) sınırlayarak arızalanmasını engellemekte yani sadece bir önlem amaçlı.

bunun dışında da bu güne dek gözlemlediğim kadarıyla pic lerin dışardan parazit vs gibi etkilenme sebeblerinin başında girişler ve besleme kaynağını gördüm. ayrıca besleme hatlarının da daha kalın olması bu etkileri oldukca azaltmakta. yani çıkışlardan dolayı parazit durumu yok denilecek kadar az. girişlerden kaynaklanan parazitleri önlemek içinde en etkili tercih 1.opto gibi yalıtım elemanı kullanmak ve 2. girişleri okumakta kullandığınız algoritma. tabi bunlar benim tecrubelerim doğrultusunda vardığım sonuçlar ve 0 parazit.

Doğrudur sn. İsm@il, uln'nin ne tür bir arıza yapacağını öngörmek mümkün değil tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…