Pic ile counter ve timer

Tamam abi sanırım istediğin şimdi oldu

Ekli dosyalar

• rb0 kesmesi.rar
    43.6 KB · Görüntüleme: 4
pic içerisindeki tmr leri kullansan faydası olurmu acaba..sonuçta zamanlama yaparken tmr ın içerisine değer yüklüyoruz..sonuçta tmr0 ,1,2 bu prensipte çalışyıo..gönderilen puls sayısına göre..

Herkese kolay gelsin..

Arkadaşlar frekansı 200Hz ile 600Hz arasında değişen ve kare dalga şeklinde olan bi sinyalin pulselerini (yükselen kenarlerını) saymak istiyorum. Frekansın önemi yok sadece bilgilendirme amaçlı; benim için önemli olan bu gelen pulseleri saymak ve istediğim bazı değerlerde çıkış almaktır... az çok araştırdığım kadarıyla TMR0 yada TMR1 benim işimi görüyor fakat bu konuda çok fazla bilgim yok.. yardımcı olursanız çokk sevinirim..

İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

RA4 bacağından sinyali girip TMR1 ile o sinyali saymayı düşünüyorum ve istediğim değerlerde(puls sayısında) picten çıkış alamak istiyorum. Hatta bu puls sayısını dışarıdan seçmek istiyorum.Bunu yaparken hangi registerleri 1 hanginleri 0 yapmam gerekiyor. Nasıl bir yol izleyebilirim...
Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim..
KOLAY GELSİN

selamun aleyküm has artvin li usta bu bilgiler için allah razı olsun
konu 2008 den kalmış ama umut ediyorumki görürsün bir devre yapmak istiyorum
üç adet input olacak proximit lerden gelecek bunlar hız bilgisi yani plc de kolay da pic te çok acemiyim . Gelen sinyalleri sayacak ve d/dk verecek ekrana yardımcı olur isen sevinirim

artvinli çok saol sevap hanene 10000 bonus kazandın

Slm arkadaşlar.Okul projem için trafik lambası sinyalizasyon sistemi aldım ancak pic bilgim çok az.Hoca bide yoğunluğa göre lambaların yanma sürelerinin değişmesini istedi.Aslında ben kafamda bişeyler tasarladım ama programa dökemedim.Mesela ana caddeden geçen araç sayısı 1 dk boyunca sayılacak.Eğer 30 dan fazlaysa port a nın 1. bacağı 1 olacak.30 dan az ise port a nın 2. bacağı 1 olacak.Daha sonra bu bacaklarda başka bi pice bağlayacağım.İf lerle yapacağım ama işte şu bir dakikada geçene araç sayısına göre nasıl portları 1 yapacağım.Yardım ederseniz sevinir.2-3- gün sürem kaldı.Rapor halinde hocaya vermem lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…