PIC ile DC Motor Hız Kontrolü

Merhabalar, 3V'luk bir dc motorun hızını pic ile kontrol etmek istiyorum. Şu anda hızını pic ile herhangi bir devirde tutsam yeter ancak esas planım bir sensörün önünde cisim varsa motorun yavaşlaması. Yön değiştirmesine gerek yok.

Hız kontrolünü nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim olmadığından pek fazla araştıramadım. H-Bridge devresinden söz ediliyor, PWM kontrolünden söz ediliyor, transistörlerden söz ediliyor, motor sürücü entegrelerinden söz ediliyor. Öğrendiğim kadarıyla motorunun picten fazla akım çekmesini engellemek için entegre kullanmak doğru olurmuş. Bu yüzden L293D entegresini aldım.

Sizden istediğim yol göstermeniz. Pic ile bu iş nasıl yapılır, neleri ve hangi elemanları araştırmam gerekir?

Teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…