pic ile su pomoası kontrolü

login

Üye
selamlar, arkadaşlar bana şu şekil çalışacak devre gerekli
saat özelliği olan lcd displayli, 5 farklı zaman na ayarlanabilecek istenilen zamanlarda belirtilecek süre kadar çıkışındaki röleyi çalıştırıp, süre dolduktan sonra röleyi kapatacak devre gerekli,
mesela sabah saat 6 da çalışacak saat 8,30 da duracak sonra saat 11 de çalışacak saat 14,00 da duracak, gibi fakat 5 farklı zamana göre ayarlanabilecek, çıkışındaki röleye ufak mazot pompaları var onları bağlıyacağım 500 kg lık su deposundan üzüm fidanları var kayınpederim ekmiş onları sulamak için kullanılacak, kayın peder memlekete gidecek eylül ayının sonunda dönecek evdede kimse kalmayacak bu sıcaklarda fidanlar kurumasın diye böyle bir sistem düşünmüş acaba pic ile mümkünmü, en kısa zamanda yapabilecek arkadaşlar pm mesaj atsınlar lütfen,

hocam dediğim gibi olabilir yapabiliriz istersen normal displayli saatli ayarlı, çıkışta 12 v verecek şekilde yapabilirim düşünürsen. Zaten dediğim devrenin içinde de displaye bağlı microdenetleyici mevcut

hocam dediğim gibi olabilir yapabiliriz istersen normal displayli saatli ayarlı, çıkışta 12 v verecek şekilde yapabilirim düşünürsen. Zaten dediğim devrenin içinde de displaye bağlı microdenetleyici mevcut

lcd displayli olmasını istiyorum hocam, çıkışında 12 v ta olur sonuçta çıkışına 12v röle bağlarız kontrolü onunla yaparız, dediğim gibi devre gün içinde 5 farklı zamana programlanabilmesi gerekli

sen tam olarak ,eksiksiz senaryoyu nasıl olacak yaz , saat özelliği,lcd displayli,kaç motor çalıştıracaksın,çalışma zamanları ne olacak ,mesela motor çalışıyor ,elektrik kesildi çalışma anındaki bilgi eproma yazılacakmı ,yani ceryan tekrar geldiğinde ,sistemin davranışı nasıl olacak,bunları tam olarak yaz ,o dediğin devre pic nende olur plc ilede olur .ama plc olursa mesela sıemens s7200 plc ile olur ama ona lcd istiyon o zamn td 200 küçük operatör panel komamız lazım.ben her ikisiylede yapabilirim.pic ve plc ,ikisi arasındaki fark nedir dersen picte devreyi komple benim tasarlamam lazım ama plc de sadece program atacam birde pano içine monte edip devreyi kuracam o kadar.yani plc olursa ben daha az uğraşmış olacam .benim kendi sitemde var henüz yeni kurdum siteyi http://www....com

senle tekrar görüşelim bu konuda

Moderatör tarafında düzenlendi:

bu sistem 5 farklı alarm zamanı ayarlanabilen bir saat olacak lcd displayli, yanlız alarm ayarlandığı saatte çalmayacak onun yerine çıkışına bir adet röle bağlanacak röleyi alarmın başlangıcında çalıştıracak bitiş zamanında da kapatıcak, yani 5 farklı alarm zamanı ayarlanabilecek, ve o alarmların başlangıç ve bitiş zamanlarıda ayarlanabilecek olmalı
mesela, devrenin 1 inci alarmını sabah saat 6 ya kurduk saat a da çalışacak saat 8 de duracak, 2 inci alarmı saat 11 e kurduk bu saat te başlayacak saat 2 de duracak, gibi gibi bu şekil ayarlanabilecek fakat 5 farklı zaman ayarı olacak her alarmın başlangıç ve bitiş zamanları ayarlanabilecek, bu zamanlarda çıkışındaki 1 adet röleyi kontrol edecek,

arkadaşım fiyat konusunu hemen araştırim ,bence olayı sıemens plc ile çözelim ben hem plc hemde pic kursları gördüm piclede olur ama picle olursa her türlü konuda bana yada pic programcısına bağımlı olursun .gerçi olmaz ya ,mesela arıza durumunda
plc programlamayı bilen çoktur ,ülkemizde s7 200 ve delta plc ,bilhassa s7200 uygulamaları bayağı çok,yani herhangi bir durumda her yerden destek bulabilirsin .ben sıemens s7200 ve td 200 (lcd display) durumuna göre fiyat araştırp hemen bilgi verim sana telefonum 0535 ..... .bir iki güne kadar bilgi veririm sana

siz anladığım kadarıyla ayarlanabilir nitelikte (lcd(td200))ile 5 farklı zaman aralığında çalışan ve duran bir sistem istiyorsunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
[

siz anladığım kadarıyla ayarlanabilir nitelikte (lcd(td200))ile 5 farklı zaman aralığında çalışan ve duran bir sistem istiyorsunuz

Aynen ayarlanabilir olacak lcd ekranı olacak ( taban ışığı mavi olanlardan )
5 farklı zamana ayarlanabilecek çalışma ve durma zamanları her program için ayrı olacak, mesela 1 inci program= 06,00 başla- 08,30 dur, 2inci program 10,30 başla 12,30 dur, diye her programın başlama ve bitiş zamanları ayrı ayrı lcd ekran dan ayarlanabilecek,

arka fon ışığı mavi olan td 200 varmı (ELDE MEVCUT) ONU ARAŞTIRİM

dur bakalım belki pic lede yapabiliriz bir piyasa arştırması yapimde ona göre karar veririz
o akvaryumdaki 2x16 lcd

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…