pic programlamak

öncelikle herkeze selamlar arkadaşlar pic programlamayla microişlemci programayla ilgili hiç birşey bilmiyorum ama çok ögrenmek istiyorum internetten baktım pic dilleri falan varmış bu işe nereden başlamam lazım biri bana kapsamlı bi bilgi versin şimdiden teşekkürler...

Bir tecrübe bin nasihata bedeldir.
Bitane programlama ve deney seti almakla başla.

kardeş öncelikle işe elektronik devre elemanlarından entegrelerden başlamanı tavsiye ederim ne ne işe yarar az çok öğren daha sonra yazılım kısmında assmebly,basic,c dilleri var netten incele hangisi kolayına geliyorsa birinden başla programa çalışırken yazdığın programları board da denersen çok faydalı olur önereceklerim bunlar....

derleyici olarak CCS C kullanmanı tavsiye ediyorum. illaki bir devre üzerinde çalışman öğrenmeni kolaylaştıracaktır. simulasyonunu yapıp çalıştırabilirsin önce ancak gerçek bir devre üzerinde denemen kesin sonucu daha kısa zamanda verecektir.

en baştan başlayıp yavaş yavaş öğrenirim diye düşünüyorsan, birkaç yıl sonra hala teknolojinin gerisinde kalmış olacaksın. güncel teknolojiyi takip edip fark yaratmak istersen çok azimli olmalı ve sürekli araştırıp çalışmalısın. yani bu işi biraz öğrendikten sonra aklına gelen ya da gördüğün her projeyi gerçekleştirmek yerine son haberleri gelişmeleri takip etmeni tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…