pic16f84 hakkında

musti_

Üye
selam arkadaşlar baya uzun zamandır pic programlama işiyle uğraşmıyordum ama yeniden başlamaya karar verdim elimde okuldayken yapmış olduğum pic16f84 lü bir deneme kartım var hangi programı tavsiye edersiniz bunu programlamam için birde benim anakartta com girişi yok hani şu eski farelerin 9 pinli girişi var ya onun yerine yuvarlak fare klavye girişinden com girişine çeviren konvertır kullandım sormak istediğim 16f84 programlamak için hangi program tavsiye edersiniz ve kullanmam gereken prodan com girişini hangisine ayarlamam gerekiyor şimdi com 1 mi 2 mi 3 mü ? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

üstadım usb com dönüştürücü ile programlama yapamazsın sebebi prorramlama esnasında pic 12v istiyor usbden dönüştürünce 5v geliyor bu sebepten usb programlayıcı edinmelisin

yardımın için teşekkürler dostum yani illa com girişi olan bir anakart olacak ölemi yanlız benim kafama takılan bir iki şey var mesela benim pic deneme kartı beslemesini pc den değil 9 voltluk pilden alıyor birde ben şu giriş cevirme olayını bu farelerin pc giriş yeri olan 9 pinli com ile 6 pinli yuvarlar fare girişi var ya onadan konvert ettim eğer olmuyorsa dediğim gibi ya com girişli bir anakart alacam ya da usb girişli bir deneme kartı yardım için teşekkürler

üstadımm en garantisi usb programlayıcı almakk ben dönüştürücü ile çokk zaman harcadımm sen harcama vakitlen usb programlayıcı al

Comda genel olarak hata veriyor ama biz programlıyoruz en garanti yolu usb girişlidir biraz maliyetli ama bir defa alınacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…