PIC16F877A ile Güvenlik Sistemi

isakirdag

Üye
Merhaba arkadaşlar. PIC programına yeni başladım daha ileri düzeyde program yazamazken proje verildi.Siz büyüklerimizden yardım istiyorum.

Program :Apartman Güvenlik Sistemi
Program da PIC16F877A , BC237 , BUTTON, DS1990 veya DS1990A, LED , LGM12641BS1R , RELAY , RES kullanılacak.

DS1990 veya DS1990A ile apartmanın giriş ine kapı klidi konulması ve nem oranı hesaplatıp nem düşünce fanın devreye girmesi (binevi havalandırma) ve her kata birer ampul konulması bu ampuller ister otomatik gece yanıp gündüz sönebilir ister kapı onlerinde butonlara bağlanarak yakma sönme işmi yaptırılabilir.(benim tercihim ise ikiside olsun hem butonla hemde geceleri otomatik çalışsın)

LGM12641BS1R LCD de ise sıcaklık nem tarih saat gibi olayların görüntülenmesi olabilir ve mümkün mü bilmiyorum ama DS1990A yla LCD ye bağlantı kurup kilit işlemi sırasın da LCD de yazı yazması

Elinizde buna benzer proje varsa yardım cı olabilirmisiniz.
Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu konuda bilgisi olan kişilerden her türlü yardım ve fikirlerine açığım.

slm tarih ve saat işlerini netten bulabilirsin ccs c ile yazıyorsan
sıcaklık ya da nem kontrolü için elemanının mesala lm35 ısı kontrol elemenı analog kanaldan pike okutulabilir. nem sensörü cıkışı birim değişimini biliyorsan okunan değer\oran desin bağıl nemi verir bi if dögüsüyle ister motor sürücü ister relay kullanarak motoru çalıştırırsın

bilim ve teknik dergisinde bir yazı vardı onu bulabilirsem buraya koyayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…