PID Nedir?

-Kütüphane desteği, her zaman matlab kullanılamıyor öğrencilik hayatından iş hayatına geçince özellikle
-firma olarak çalışacaksan ücretsiz bir IDE lazım olacak
-Bazı donanımların matlab yerine python desteği vermesi (Örneğin yapmış olduğumuz yayın : )
- Gerçek zamanlı sistem tasarlarken kodlama gerekmesi.

Python / C / C++ ayrı yazmamın sebebi o.

Merhaba ; Bir ödev aldım ama bazı dersleri almadığım için bu derste zorlanıyorum. Mühendislik matematiği 1-2 aldım. Fakat onun haricinde bu konuyla ilgili yorumlarınızı okuduğumda kontrol dersi almadım. Ünv'de çapraz gittiğim için malesef aşırı zorlanıyorum. Bana ne tavsiye edersiniz ?

Ödev konum çeyrek araba modeli için yarı aktif süspansiyon sisteminin kontrolünü 6-7 sayfa olacak şekilde bir sunum yapacağım. Bunu ayrıca birde matlab simulink üzerinden grafiğini oluşturacağım. Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem Dinamiği - OGATA

Bu kitapta matematiksel model çıkarımı var sistemler için. Oradan yararlanabilirsiniz.

Kitap malesef yok internetten araştırıyorum. Kitap şart mı ? Daha kısa zamanda iş yapmam lazım. Kısa süre içinde öğrenebileceğim bir şey lazım.

Daha kısa zamanda iş yapmak?
- Mekanik bir sistemin fiziksel karşılığı?
- Diferansiyel denklem çıkarımı?
- Laplace dönüşümü?
- SISO, MIMO biliyor musun?
- State-Space?

Bunları biliyorsan çok kısa sürede tamamlayabilirsin.

Diferansiyel ve laplace biliyorum geri kalan yok malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…