PLC İLE SCADA HABERLEŞME

serkan tg

Üye
Merhaba sayın abilerim
okulu bitirme projesi için havlu kağıt boy kesim yapabilecek bir sistem yapacağım ve bu sistemde fatek plc kullanmayı düşünüyorum ve basit bir Scada ile plc yi haberleştirip sistemin kontrolünü (metraj, start vs.) pc den yapmak istiyorum. Fakat nasıl bir scada programı kullanmam lazım bilmiyorum.daha önce dokunmatik panel ile program yaptım.scada ilk defa yapacağım. ücretsiz demo versiyonları ile bu işi çözebilir miyim ya da ucuz olan bir scada programı bulmam lazım. öneri ve görüşlerinizi yazarsanız çok memnun olurum .

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
SCADA için en güzel bilgisayarı kasmadan ve en hızlı scada movicon scada yı kullan bütün plc lerin driverlerini destekliyor google progea diye yaz dowloand dan idirip kuarabilirisn bana özel meilden de ulaşabilirsin sana yardımcı olabiliirm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…