PLC Projesi Yazılımı Yapılacak

Buradaki olay legoları yüksekliklerine göre ayırmak. Legoların bandta bırakıldığı kısımda 3 adet sensör var bu sensörler legoları boyuna göre üçe ayırıyor. Bu çalışma için PLC kullanmaya bile gerek yok akıllı röle kullanarak gerçekten ihtiyacın var ise ********** buradan bana ulaş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
kabiliyet arkadaş eğer sistem sadece senin dediğin kadarsa sana kesinlikle katılıyorum akıllı rölelerle bile yapılıp plc den çok daha ucuza mal edilebilir. ben o yüzden sistemi biraz daha açıklamasını istemiştim ama işin içine biraz daha farklı senaryolar girerse plc ye ihtiyaç duyulabilir diye düşünüyorum.iyi çalışmalar...

Arkadaşım sen nerde kullanıcam kim istiyor ne amaçla istiyor milleti boşuna oyalıyorsun.
İlk koyduğun video ile şimdiki video arasında ne alaka ne maydanoz.
Belliki bir projeyi anlatamayacak kadar otomasyon bilgisine sahip değilsin.
Sen boşver kafana takma kim istiyorsa söyle o gelsin.

Sanki bir olayı anlatmak istemiş arkadaş (rekabet)... Haksız da sayılmaz baksanıza biraz daha uğraşsa Sevabına yaparım diyen bile çıkacak....

İkinci videğodakinide plc olmadan hatta akıllı röle olmadan kumanda devreleriylede yaparım.
Burada sensör ile 5 adet sayma yapılıyo sadece ve rakamı değiştirmek için bir panelde yok.
Yatay bant motoruda el ile kontrol ediliyo.
Koliyi taşıtan bant motoruda sensörden sayılan 5 adetten sonra hareket ediyo.
Güzel oyuncaklar izlemek istiyosan bitanede ben ekliyeyim iyi seyirler.

[video=youtube_share;rWd3vgLaA_M]http://youtu.be/rWd3vgLaA_M[/video]

arkadaşlar benım amacım plc ile yürüyen band ile bir proje kimseyi boşa oyalıgım yok (hackaner) projenın olmassa olmazları plc ve yürüyen bant olsunda ne oursa olsun ama ikinci videodaki mekanizma ve sistem hoşuma gitti onun aynısı olursa mükemmel olur ben bir yerde kullanacagım için degil okulda hoca istedigi için

Son düzenleme:
Programın yazılımı yapılır fakat arkadaşların da dediği gibi neye göre yapılacak videoda ki görüntü bir örnek model sizin asıl yaptırmak istediğiniz nedir.. ayrıntıları verirseniz fiyat vermeler de ona göre yapılabilir... bende fiyat vermek istiyorum ama siz net olarak nasıl bişey olmasını istediğinizi açıklarmısınız...

Bende çok merakla bekledim ama basit bir program eger emek karşılıgı verilecekse ben bunu moellet easy üzerinden programlarım easy daha küçük ve kullanışlı ama emegimin karşılıgını alırım tabi ha ne olur 5 olmazda 3 olur

SİSTEM EBATA GÖRE ÇALIŞIYOR BASİT BİR ŞEY BENİM İÇİN

Ve bu sistem iki adet sensörle bile yapılır anlayanlar tahmin etmiştir

BANT SİSTEMİNİ KASTETTİM TABİ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mekaniğini kime yaptırmayı düşünüyorsun.PLC yazan çok gönüllü buldun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…