PLC Uygulama ve Kontrol masası Proje Yapımı

Merhaba değerli meslektaşlar ;

Ben siemens S 7200 Dc-dc 24 V cpu 224xp ve Siemens logosoft (12-24v Rc)PLCleri Kullanarak 250*200 ebatlarında 10mmlik kontraplak üzerine deney seti modülü tarzında kendimi geliştirmek için Minyatür PLC Eğitim Masası yapmak istiyorum ve Elimde olan 2 adet plc var ve bunun dışında Deneme ve uygulama masasında ne gibi materyal,malzeme kullanabilirim??

Ben giriş röleleri olarak elimde olan malzemelerden ; Start - stop- Termik Röle - Endüktif ve kapasitif algılayıcı - Sıcaklık algılayıcı(termokupl ),Sensör gibi Giriş Elemanları ve Çıkış Rölesinde de 24V motor , 24V sinyalizasyon lambası (Farklı renklerde) , 24V luk Röle , ve 22o V luk kontaktör gibi çıkış elemanları kullanmak istiyorum daha farklı neler olabilir , giriş ve çıkış elemanlarına ilave yapmak istiyorum ama aklıma hiçbirşey gelmiyor şimdilik böyle küçük bir projem var.

Bana bu konuda projemi geliştirmek için yardımcı olursanız , Proje bittiğinde Küçük Eğitim seti olarak üzerinde uygulama yapmak istiyorum ve Fotoğraflarınıda buraya eklemek istiyorum .. umarım sorunum açık ve nettir. Biraz araştırma yaptım ama tam aradığımı bulamadım Ben Bu Minyatür PLC eğitim masasına farklı ne gibi malzemeler kullanabilirim ? negibi işlemler yaparım malzeme doğrultusunda ? ... Elemanları temin ettiğimde, 2 ad. PLC yi ayrı ayrı programladığımda örneğin ; Trafik Sinyalizasyon devresinin uygulaması gibi , Yada bant konveyörüne ait ben kontraplak üzerine resim çizdim orada bantlar arasına sinyal lambaları koyarak görsellik kazandırarak plc programı gibi.. projeleri çoğaltabiliriz .. Yapmış olduğum uygulama masası biraz çok fonksiyonlu olsun istiyorum !! Şimdiden projemde önemli RoL oynamanız dileğiyle Yardımlarınızı bekliyorum,herkeze Kolay gelsin...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
analog giris-cikislar ve operator panel ilave edilebilir.

Güzel şeylerde usta , Maliyeti zorlamayacak Basit ama kullanış fonksiyonlu birşey olmalı ??

sayın teknobilim o yazdığının aynısı olmasa da bende s7 312c plc ile yaptım ilk başlarda harikaydı ( ki benim setimde step ve servo vardı ) ama sonradan anolog işler geldi dayandı (ki seninde aynısı olacak) işte o zaman mecbursun ya alacaksın yada simulasyona mahrum kalacaksın ben simulasyonu tercih etim tabiki

bende şuanda dijital giriş modülüm var ama eğer mecbur kalırsam dediğin gibide simülasyona benzer bir deney seti hazırlamayı düşünüyorum... Yorumlarınızı beklemekteyim arkadaşlar? geliştirmede sizinde bir katkınız olsun istiyorum e daha ne yapalım fikir sizden uygulama benden )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…