Potansiyometre hakkında

Yani bana hangi potansiyometreyi tavsiye edersiniz? B-50k mı almalıyım?

Çok turlu potansiyometreler var. Araştırabilirsin. Bunlarda tur ayarı yapılıyor muydu hatırlamıyorum.

Setimin orjinal potansiyometresi şu şekilde

Bu potmetre veya bu tarzda bir potmetre satan varsa alabilirim.Yada bunlar ne potmetre diye geçiyor cinsi ne? Teşekkürler.

Bu potmetreden satan bir yer varmı bildiğiniz?

963282-KIT CTS Electrocomponents | 963282-KIT-ND | DigiKey

Bu linkte buldum daha önce bu siteden alışveriş yapan varmı güvenilirmi?
Kardeşim ne aradğını tam olarak anlayamadım amacın direnç değerini değiştirmekmi tur sayısını arttırmakmı...?
Eğer bir analog girişte kullanacaksan resimdeki türden kullandığın sürece değeri kaç olursa olsun çevirme hassasiyeti aynı olur. Eğer hassas ayar yapmak istiyorsan çokturlu potansiyometre kullanman gerekir. Ama dediğim gibi tam olarak ne aradığını nerede kullandığını anlayamadım...
Aşağıda istediğini türden ürünler bulabilirsin...
DEVRE ELEMANLARI| POT-TRMPOT | Elektrodepo : Trkiye'nin En Geni Kapsaml Elektronik rn Sitesi

Benim direksiyon setim var logitech g25 shifter yani vites kısmının sensörü bozuldu ve bozulan parça yukardakiyle aynı yarım tur dönüyor.

Ürünü bilmiyorum ama; Anladığım kadarıyla vitesi ileri geri hareket ettirdikçe potansiyometre dönüyor. Eğer öyleyse Sen orjinalini kullan çok turlu ile o iş olmaz...
Metal Anahtarsz Pot 10K

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…