power sap...

burarda

Üye
merhaba hocalarım sıze bı sorum var..ben bı surucu kartını calısıtırabılmek ıcın 12V 8A e ıhtıyacım var ve bunu bılgısayarın powerından almak ıstıyorum bılgısayarın output degerlerınden bırınde 12volt 16 amper var o ucu bulamıyorum sımdı 24 pınlı uctakı ve 4pınlı ıkı uctakı 12 volt degerlerını okudum ama hangısınde 16 amper var onu tayın edemeıyorum nasıl anlayacagım...olcu aletınde bakıyorum yok hıc amper gostermıyo bu 12 volt ucları ne yapabılırım bana bı yardımcı olurmusunuz .....kolay gelsın

kalın derken abı her kablo aynı olculerde sen 24 pınlı olan kabloyu mu dıyosun..yoksa 4 pınlı olan kablolardan mı bahsedıyosun ben kalın kablo goremedım...((((

Özellikle ayrılmadılarsa bütün +12V'ların paralel olduğunu düşünüyorum. Boşta iken ölçü aleti ile kontrol et istersen aralarında kısa devre var mı diye. Eğer öyle ise paraleldir, lakin tek bir hattan 16A çekmek yerine paralel olarak alman daha iyi olur. En azından daha kalın kablo kesitiyle beslemiş olursun.
Bu arada amper göremiyorum diyerek bizi endişeye gark ettin. Yükün kaç amper çektiğini ancak devreye seri girerek öğrenebilirsin. Eğer doğrudan uçları soktu isen kısa devre etmiş olabilirsin veya problar gerilim ölçüm pozisyonundadır. Naçizane tavsiyem biraz daha dikkatli olman yönünde!

abı buyuk ıhtımalle senın dedıgın gıbı 24 pınlı uctakı 12 voltun artı sına tuttum ve dıger 12 voltların artılarına dokundurdum kısa devre var yanı olcu aletınde dıtt sesını duyuyorum sımdı abı ben karta cok para verdım yakmak fln ıstemıyorum oo yuzde baglamıyorum sımdı burada powerın ustunde eksı 12volt 0.8amper var eger ucalardan bırı oo ıse cok kotu bı sekılde kartı yakarım uykularım kacar oo yuzden endısem ne yapayım sence

yaa bu soruya yanıt verecek bı hoca yok mu yaa allah rızası ıcın ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…