PowerSupply Arızası ! ! !

powercemo

Üye
Arkadaşlar elimde iki adet arızalı Pc lerden sökmüş olduğum power supply var. Şu 10 $ dolarlık basit güç kaynaklarından. İçini açtım ölçü aleti ile sigortasına baktım sorun yok . Sanırım elektirik dalgalanması nedeniyle arızalanmış. Sizce muhtemel arızalı parça nedir ? (Yenisini almanın daha mantıklı olduğunu biliyorum sadece uğraşcam biraz ) Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

diyotlar-schottky diyotlar-trafolar-varistör

kondansatörleri mutlaka kontrol et. transistörleride power supply a dışarıdan enerji verip soketteki yeşil ve siyah kabloları köprüle çıkışlarda voltaj kontrolü yap nadirde olsa optokuplörlerden de arıza çıka biliyor kolay gelsin

dostum kondansatörlerde şişme atlama görünmüyorsa besleme entegresi ve transistöre bak. power suply boşta çalıştırmak için mor kabloyu şasiye bağla kolay gelsin.

%90 kondansatorler arızalı yuzlerce power tamır ettım on dayanarakk soyluyorumm.değilse ordakı guc TR leri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…