Proton uygulamalar

muratmert4

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba Proton diye bir başlık açıyorum bende protonda yeniyim. Proton uygulamalarını buraya koyalım. Bu başlık altında proton uygulamalarımızı koyalım ve anlayanlar burada bu programı anlatalım. Kolay gelsin.

S.A. Arkadaşlar proton ile dün yaptığım bir seri port uygulamasını sizinle paylaşıyorum. Numarik 1-8 tuşları portd nin çıkışlarının on-off kontrolünü yapmaktadır. Numarik 9 tuşu d portunun tüm çıkışlarını on yapar, numarik 0 (sıfır) tuşu tüm çıkışları off yapar. Kolay gelsin.

NOT: ARKADAŞLAR ÜZGÜNÜM AMA PROTEUS 7,4 KULLANIYORUM DAHA ALTI AÇMAYA BİLİR.

Ekli dosyalar

• seriveri.rar
    78.2 KB · Görüntüleme: 269
Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar yasakmı bilemeyeceğim ama proteus için indirdiğim link
Link: ............

Moderatör tarafında düzenlendi:
S.A.
Arkadaşlar proton ile 16f628 ve ds1820 termometre uygulaması. Kodları dosyada. Uygulamalara devam edeceğiz. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 628DS.rar
    289.6 KB · Görüntüleme: 193
Değerli arkadaşım bende proton ile bir çok uygulama yaptım seri port kontrolünden değişik uygulamalara kadar fakat burada kalkıp direk seri port kontrolü uygulamasını koymaktansa bu işlerde alakalı bir konu anlatımı koymak daha uygun bir fikir olarak geldi .

Uygulamada direk program koymaktansa komutların tartışılması daha mantıklı olmaz mı Örneğin protonda olan ve sony ir kumandaların komutlarını oluşturan ve algılayan Sonyin gibi komutların kullanılması vs daha hoş olmaz mı ?

Bu arada buyurun elimde protonla ilgili olan bir yazı var gazi üniversitesi tarafından hazırlanmış bir döküman güzel bişey olduğunu düşünüyorum EKTE....

Ekli dosyalar

• proton_basic.rar
    286 KB · Görüntüleme: 222

saolasın abım sımdı ındırdım bakdım bu protonun az mantıgını kavradım ıyıce kavrarsam tamamdır bunn ıcın protonun full verısyorununu arıyorum bulayım forumda yoksada paylascam

Kardeş sitede kırık programlar bulamazsın amna proton kolay ve akıı dilli bir progrm kolay gelsin.

Gazi Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Fecir Duran'nın sayfasında proton ile ilgili örnek programlar ve anlatımları bulunmaktadır. Kendi ders notlarına ulaştığımda mümkün olduğunca kısa sürede buradan paylaşacağım...

arkadaşlar isis programını kurdum.hex dosyasını isis programında nasıl oluşturuyoruz.has artvin li nin vermiş olduğu lingdeki ilk devreyi çizdim. programını hagi dosyada kurup entegreye yüklüyoruz. umarım anlatabilmişimdir.yardımlarınızı beklliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…