RÖLE(Yardım)

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar kendi başıma kompresör yapmaya başladım büyük bir kısmını tamamladım benim sorunum ise şu kompresöre 2 adet ikaz lambası bağlamak istiyorum biri kompresör çalışırken diğeri kompresör kapalı iken yanacak bu iş için ne tür röle kullanmam lazım?(Sanırım girişi tek çıkış çift bir röle kullanmam lazım)Marka model ve fiyat yazarsanız sevinirim.Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın alpernbugra ustam !
Yapacağınız sistem için piyasada finder röle, shrack röle gibi röleler var. Yalnız bunlarda tek kontak olanlar var, birde dediğiniz gibi bir giriş 2 çıkış olanlar var. Bu 2 çıkışlı olanlara enversör kontaklı deniliyor. Orta ayaktan giriş yapılıyor, dışarda bulunan ayakların biri kapalı diğeri açık kontak oluyor. Röle çekince de kapalı olan açılıyor, açık olan kapanıyor.
Fiyatına gelince yakın zamanda almadım ama 8 - 10 lira civarı birşeydir.

Sayın alpernbugra ustam !
Yapacağınız sistem için piyasada finder röle, shrack röle gibi röleler var. Yalnız bunlarda tek kontak olanlar var, birde dediğiniz gibi bir giriş 2 çıkış olanlar var. Bu 2 çıkışlı olanlara enversör kontaklı deniliyor. Orta ayaktan giriş yapılıyor, dışarda bulunan ayakların biri kapalı diğeri açık kontak oluyor. Röle çekince de kapalı olan açılıyor, açık olan kapanıyor.
Fiyatına gelince yakın zamanda almadım ama 8 - 10 lira civarı birşeydir.

Teşekkür ederim, 1.sınıf öğrencisiyim kızmayın :D

bencede sayın şef' in belirtti iki giriş tek çıkışlı röle işinizi görecektir .kontaktörlere bağladığımız termiklerdeki uyarı ikaz lambalarının bağlandığı gibi sizinde bağlayacaığınız tek giriş(burda enerjinin sürekli var olması) iki çıkışların her birine ayrı sinyal lambası bağlayıp röle enerjili ve ya enerjiziken bu çıkışlardan çıkan enerjiye sinyal lambanızı bağlamaktır kolay gelsin

Estağfurullah, kızdığım filan yok delikanlı nereden çıkardın kızdığımı.
Yardımcı olduysam mutluluk duyarım.

piyasada 14 pinli 8 pinli röleler mevcut istediğini kullanabilirsin

Arkadaşlar kendi başıma kompresör yapmaya başladım büyük bir kısmını tamamladım benim sorunum ise şu kompresöre 2 adet ikaz lambası bağlamak istiyorum biri kompresör çalışırken diğeri kompresör kapalı iken yanacak bu iş için ne tür röle kullanmam lazım?(Sanırım girişi tek çıkış çift bir röle kullanmam lazım)Marka model ve fiyat yazarsanız sevinirim.Teşekkürler

3 adet göz lambası kullanmanızı tavsiye ederim. Termik NO kontağından arıza lambasına(kırmızı), Çalışma ve durma bilgileri için kompresörü devreye alıp çıkaran kontaktör yardımcı kontakları(varsa)kullanabilirsiniz.Yoksa yardımcı kontak bloğu takabilirsiniz daha ekonomik bir çözüm olacaktır.

kompresörü devreye alıp çıkaran kontaktör yardımcı kontakları(varsa)kullanabilirsiniz.

en mantıklı ve ekonomik olanı 1 no-1nc kontak sana yeter

Son düzenleme:
evet piyasada shrack röleler var onları tavsiye ederim yada finder marka basit röleleri

Forum istatistikleri

Konular
129,014
Kullanıcılar
451,242
Son üye
Tblade

Yeni konular

Geri