Ram Sorunu

foxspring

Üye
Merhaba arkadaslar, benim anlayamadığım bir konu var bilgisayarımda PC3200 512MB Ram var. benim bildiğim PC3200 400mhz oluyor. Remi yukseltmek istedim, ikinci ram PC400 1024MB.(birinci salota takıyom). Fakat bir suru sorun yapıyor sistem birturlu kalkınmıyor bircok hata geliyor. Bu rami tek olarakta denedim sorun yinede aynı.

sizce sorun ne olabilir?

anakartın uyumlu olmayabilir yada ram de arıza olabilir aldığın yerle görüş istersen

merhaba oncelikle orge arkadaşın dediği gibi anakartın uyumlu olmayabilir en fazla kaç mhz ve kac gb ram kaldırabilir onu öğrenmen lazım ayrıca farklı mhz deki ramlar calışmaz iki veya daha fazla ram in ayni frekansta olması gerekir. ama kesinlikle eger slotlarında arıza yoksa anakarttandır.

rem almadan önce anakart özelliklerini inceleyip ona uygun olanını almanız gerekirdi.
eger ana kartınız dual rem özellikli ise iki adet eşlendirilmiş rem kullanırsanız daha iyi olur.

Ram hızını ve özelliğini belirleyen anakartındır. anakartın modelini yazsaydın iyi olurdu ram taktığınızda bilgisayarıma sağ tıklayın--) özellikler deyin raminiz gözüküyormu yada nekadarı gözüküyor bakın ramı algılamıyorda olabilir

Son düzenleme:
pc3200 ile pc 4000 aynı anda çalışmaz arkaşım bir de ana kartının modelini yazarsan daha daha iyi çözümler sonubaliriz.
kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…