renklendirme hakkında yardım-wincc

rotsis

Üye
bir ekipmanda 3 ayrı renklendirme yapmak istiyorum.

TRUE-YEŞİL-1
FALSE-GRİ-0

Ama farklı bir renk daha vermek istiyorum.Nasıl bir yol izleyebilirim.
teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
örneğin;
1.sensor geldigi zaman yeşil
2.sensor geldiği zaman mavi
1. ve ya 2. sensor gelmediği zaman sarı...

Son düzenleme:
aynı objeyi üst üste koyarak yapabilirsin 1. objeyi 1.sensör geldiğinde yeşil ve 1.sensör geldiğinde görünür olacak şekilde ayarla. 2. objeni 2.sensör geldiğinde mavi ve 2. sensör geldiğinde görünür olarak ayarla,3. objenide sadece sarı yapıp en altta bırak.Bunu deneyebilirsin.

acaba script yazmak mümkün mü bu olayla ilgili?
eğer olmazsa yazı yazdırmayı düşünüyorum ; start 1 varsa "kapak açılıyor", start 2 varsa "kapak kapanıyor" gibi...
böylesi daha mı mantıklı sizce?

scriptlede yapabilirsiniz hangisi kolayınıza geliyorsa ve hangi konuda bilginiz daha fazla ise o yoldan gitmeniz en iyisidir.

Scripte gerek kalmadan olayı çözdüm:
soru şuydu?bir ekipmana birden fazla renklendirme nasıl veririm?
-öncelikle aynı byte'ın bitleri olması lazım: db1.dbx1.0 , dbx1.db1.1,db1.dbx1.2 gibi
-daha sonra dynmic kısmında analog seçiyoruz.buraya 1. değeri yazıyoruz, ikinci değerimizi yazıyoruz,3.değerimizi de other seçtigimiz zaman iki bit gelmiyorsa anlamı taşıdığından (örneğin iki sensor bilgisi gelmiyorsa vb.)seçiyoruz...buna mukabil istediğimiz şekilde hangi bitler 1 ya da 0 ise renklendirmeyi değişik kombinasyonlarla yapabiliyoruz

Forum istatistikleri

Konular
129,329
Kullanıcılar
451,786
Son üye
Beyzaozyurtlu

Yeni konular

Geri