Rotor Kopuksa

aksoylar

Üye
bir motorun rotoru kopuk veya değil bunu nasıl anlarım...kopuk olduğu zaman belirtileri nelerdir veya sağlamlık testini ne şekilde yapabilirim bilgisi olan yardım etsin lütfen...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
http/: Whitelegg Machines adresinde RT1 Rotor Tester aleti var incelemeni tavsiye ederim..en kesin yöntem böyle bir alet bulabilirsen ölçmek tabiki
belirtilere gelince motor yüksek amper çeker ve tam devrinde dönmez
ben biraz basit gelebilir ama endüvi test cihazıyla kontrol ediyorum...selamlar

rotoru kontrol etmek için endüvi ve demir tozu lazım rotoru endüvinin üzerine koyarsın ve demir tozunu rotor cubuklarının üzerine dökersin ve tozun yapışmadığı nokta varsa o nokta çatlak demektir ve tabi bu işlem sadece asenkron motor rotorları için geçerlidir.

kopuk rotor olayı bir kere başıma geldi fabrikada 7.5 kw motordu.arıza ekibi gitmiş bişi bulamamaış termik kontaktör hepsi saglam motor calışmıyodu..
kayış kasnak takılı iken dönmüyor,termikde atttırmıyodu.kayış kasnak cıkarınca motor kendi halinde dönüyodu..
söktürdüm,rotor cubuklarını kopuk oldugunu gördüm..

peki bunun daha kolay bir yolu yokmu acaba...kollektörü sökmeden bunu görmenin bir yolu yokmu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…