router yüzey temizleme.

Yusuf her durumda makineye sildirdiğim için komperatörüde spindela bağlayıp ölçüm yaptığımdan tablaya paralel olması lazım
işlerken ki kuvvet ile kompetatör ile ölçüm yaparkenki kuvvet farklı olacaktır. bundan dolayı çok azda olsa esneme varsa farklılık gösterir diye düşünüyrum

Yusuf her durumda makineye sildirdiğim için komperatörüde spindela bağlayıp ölçüm yaptığımdan tablaya paralel olması lazım.

Dediğiniz doğru, komparatör aynı hatayı takip edeceği için hata okuması da sıfır görünmeli.

@akg'ye katılıyorum. Makinenin bağlantısındaki hata nedeniyle, kalem kesim sırasında X eksenin hareketine de bağlı farklı oranlarda kuvvet uygulayarak ve farklı esneme yaratarak kesiyor olmalı. Kalemin MDF'ye uyguladığı basınç ortadan kalkınca esneme de ortaya çıkıyor.

Son düzenleme:
Tablanın yarısından itibaren başlıyor.
Tabladaki 2 3 kat parçaların tam sıkılı olduğundan emin misin abi en üstteki malzeme esniyor olabilir mi ? Yani kuzaklar spindle falan yamuk duruyor olsa her türlü düz işlemiş olur kendine göre.

Tabladaki 2 3 kat parçaların tam sıkılı olduğundan emin misin abi en üstteki malzeme esniyor olabilir mi ? Yani kuzaklar spindle falan yamuk duruyor olsa her türlü düz işlemiş olur kendine göre.
Faruk ölçmediğim yer kalmadı. X eksenine paralel temizledim aynı. Y eksenine paralel temizledim yine aynı

mdf silindikçe bel verir hatta su yemiş şişmiş gibi bile olur. biz bazen bu bek vermeyi engellemek için arka yüzeyine bir sürü kanal açıyoruz mdf nin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…