rs 485 haberleşme ekran

arkadaşlar bende bir adet tartım cihazı var.ve ben bunu rs 485 ile haberleştirmeye çalışıyorum.haberleşmeyi yaptım ama işin içine ekran girince işler değişti ekran-plc-tartım cihazını bir arada haberleştiremedim.haberleşmeyi yaptığım program aşağıdadır.burada ekranla plc deki tüm verileri kontrol etmem gerekiyor.örneğin zaman -sayıcı -D hafızlarına data yazmalıyım.tartım cihazının ölçüm değerini plc den gördüm ama ekranda görmem gerekiyor.şimdiden herkeze teşekkürler.plc delta dvp28sv---ekran dop-b07s411 cihaz haberleşme protokolü data:8-parity:none--stop bit:1--baud rate:9600

Ekli dosyalar

• PLC_ESIT PWI Modbus Link Haberleşme.zip
    15.3 KB · Görüntüleme: 22
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc ile tartım cıhazını rs485 ten haberlestırdınız burda sorun yoksa.plc ıle hmı arasını rs 232 den baglayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…