Sürücü Tavsiyesi.

ŞEF

Onursal Üye
Onursal Üye
Herkese hayırlı akşamlar diliyorum sayın arkadaşlarım.
Elimde 380 v. 780 w. 2800 devir bir asenkron motor var. Yaptığım alternatörlerde, kaç devirde ne kadar güç aldığımı anlayabilmek için sürücü ile bu motoru kullanmak istiyorum. Bu motoru alternatöre bağlayıp, sürücü ile devrini yavaş yavaş artırıp, çeşitli devirlerde alternatörün gücünü görmek istiyorum. Daha önceden sayın alfa romeo ustamdan bir çamaşır makinası motoru ve sürücü devresi almıştım. Fakat çamaşır makinası motorunun gücü yeni yaptığım büyük güçteki alternatörleri çevirmeye yetmiyor. Onun için bahsettiğim motoru kullanmak istiyorum.

Bu motor için nasıl bir sürücü kullanmalıyım ? Marka ve model verirmisiniz ?
Merak ettiğim bir konu da şu :
Diyelimki ; 100 devirde döndermem gerekiyor. Sürücü ile 100 devire ayarladık. Bu durumda motorun milinden alacağımız güçte düşüş olurmu ? Yoksa gene 780 w. karşılığı tork mu alırız ?

Hoşçakalın. Allaha emanet olun.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
selam.eğer düşük devirlerde çalıştıracaksanız sistem güçsüz çalışır.siz redüktör kullanarak hızı yavaşlatın derim.motorun frekansı yüksek olsunki daha güclü ve kararlı çalışsın.bizde buna benzer yerde siemens micromaster kullanıyoruz.

Çok teşekkürler sayın ibosch01 arkadaşım.
Zaten ben de güç kaybı olmasından tereddüt ediyordum. Aydınlattığınız için çok teşekkür ediyorum. Sağolun.

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,586
Son üye
Mo922od

Yeni konular

Geri