sıcaklığın yükselişi ve düşüşünü algılama

Raichu

Üye
selam arkadaşlar

yardımınızı istediğim konu aslında özel bir cihaz tavsiyesi. aradığım cihaza bağlı pt100 ün okuduğu sıcaklık yükselirken ve düşerken bir kontak açıp kapaması benim bir set değeri girmeme gerek yok sadece yükseldiğini ve düştüğünü algılaması.

böyle bir cihaz araştırdım ama bulamadım. önereceğiniz bir cihaz varsa paylaşırsanız sevinirim

teşekkürler.

boyle bir cihaz olduğunu zannetmiyorum piyasada. sıcaklık hareketsiz olduğunda belli bir sure çıkış vermeyip yukselmeye başladığında yada duşmeye başladığında yani sıcaklık ivmesi algılanacak ve çıkış verecek. piyasada yok ise yapımı çokta zor değil. max31865 eğer lehimlerseniz ve spi arayuzune hakimseniz yapımı basittir çokda doğru ölçer.

böyle bir uygulamayı ancak kendin plc de proğram yazarak yapabilirsin. 2 Ay sonra böyle bir cihaz Mikrodev plc ailesine katılacak. Şimdilik tavsiyem dahili pt100 girişi olan mikrodev plc de çok basit şekilde yapabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…