sıvı seviye ölçümü için sensör

arkadaşlar bir tankerdeki kaynayan suyun seviyesini ölçmem lazım. bunun için bana bi sensör lazım buhardan etkilenmeyen gerekirse sensörü bi fanusun içine koyuo öyle kullanacam. ben sensörü kazanın tepesine yerleştireceğim suyun seviyesi arttıkça sensör çıkışındaki voltaj artsın istiyorum. bu işi yapan bir sensör varmı acaba;?????

Bu işi yapan role istediğiniz gibi varmı bilmiyorum ama enfes ssrc04 edinirseniz 3 adet propla çok profesyonel olmasada bir ölçüm yapabilirsiniz boş orta ve dolu şeklinde yada kapasitif şebekeleri araştırın onların şu ölçme özelliği varmı bilmiyorum . Veyahut araçların yakıt depo sistemlerini kontrol edin muhakkak birşey bulabilirsiniz

Sent from my HTC One using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Kapasitif sensör Şebeke yazmışım

Sent from my HTC One using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

teşekkürler ykp55 . bu tam olarak benım işimi çözmüyor bana seviyeye göre çıkışında voltaj artışı yapacak bi sensör lazım ...

Bahsetiğiniz sensörlerden var ancak fıyat olarak cok iş yerınıze falan mı ıstıyorsunuz denem amaclımı ?

0-10 V çıkışlı Ultrasonik seviye sensörü işinizi görebilir.Siemens veya Endress-Hauser den araştırabilirsiniz.
Uygulama örneği için bakınız.
http://.www.elektroas.com/uygulamalar_ultrasonik_sensor.php

teşekkyrler arkadaşlar şimdilik deney için kullanacam prob basıt geliyor da baska yöntemler arıyorum sadece

ultrasonik olabılır ama buhar ses yansımasına etkı edebılır emin değılım yıllar önce kaynıyan bır kap içindekı suyun takfiyesı için platin sensorler kullanmıştım yaptığım cıhaz 15 yıl deney laboratuvarında çalışır durumdaydı enson gorduğumde hatta röle yerıne 2n3055 transistor kullanmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…